Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

Doprava

pridané 21.2.2010 21:28:17

správa a údržba ciest

Musím povedať, že diskusia ohľadne zjazdnosti, resp. nezjazdnosti ciest ma zaujala. Cítim, že pomaly všetci, podobne je to s futbalom a hokejom, tomu na Slovensku rozumieme. Veď ľahké je niečo napísať bez kúska zodpovednosti. Realita je však taká, že akciovky pôsobiace v rámci Nitrianskej župy zvládli doteraz zimu primerane k počtu techniky a personálnemu vybaveniu. Určite je možné spraviť viac, ale tu musia byť aj zodpovední vodiči kamiónov, ako aj osobných vozidiel. "Sneholamy" samozrejme chýbu, lebo sa nimi vykurujú rodinné domy a chaty.

cestár


 
pridané 8.2.2010 13:33:12

Cestári

Pamätám si obdobie ďaleko do minulosti, ale cesty bývali prejazdné do 2 hodín alebo stále. Okolo ciest boli už začiatkom zimy postavené zábrany proti snehu až do jari a to najmä na miestach, kde sa vytvárali záveje.
Dnes si nerobia starosti aby tieto zábrany umiestnili ak ich vôbec majú, aby solili aby odhŕňali a áut na cestách je oveľa viac. Najlepšie keď nie je potrebné odhrňať, vtedy majú voľno, a keď sneží v noci a cez deň sa ich nedočkáte, lebo im nemá kto zaplatiť nočné príplatky a nadčasy . Veď keď netreba nech ostanú doma a v prípade kalamity ich niekto zodpovedný vyšle von i o polnoci alebo nie?


 
pridané 8.2.2010 13:32:10

To: občan

Lapášský kopec ,t.j.cesta do NR je cestou I.tr.,patrí pod správu SSC,
VÚC s tým nemá nič spoločné ,ani jeho odbor dopravy.
Cesta na Tajnú je cestou III.tr.,patrí pod správu RSÚC Nitra, ktorá je 100% akciovkou VÚC.
Ak tu uvediete dátum ,keď táto bola neodhrnutá ,zašlem na odbor dopravy Vášu sťažnosť.

tiež znalý


 
pridané 8.2.2010 10:54:08

občan

Cesty II. a III. triedy patria do správy VÚC, čiže pod Nitriansky samosprávny kraj. Môžete sa však opýtať, prečo tomu tak bolo aj pána primátora, ten je poslanec vo VÚC už druhé volebné obdobie a predpokladám, že ste ho volili spolu aj s predsedom pánom Belicom, ktorý sedí na predsedníckej stoličke VÚC už tretie volebné obdobie. Podľa môjho názoru správa ciest sa za posledných niekoľko rokov zhoršila. " Lapášsky" kopec to sú Donovaly Nitrianského kraja. Jeden kopec dlhý mozno 300m a problémy ako v horských priesmykoch už pri obyčajnej poľadovici. Som presvedčený, že problémy budú stálé horšie, pretože po tejto ceste prechádza podstatne viac kamiónov. Rád by som k týmto problémom počul rsp.čítal vyjadrenie kompetentných. Čo tak naše noviny či regionálna TV centrál ?!!! Napr taký rozhovor s prednostom Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikície v Nitre s panom Ing. Karolom Slávikom, alebo s ved.odboru dopravy VÚC RNDr. Ivanom Michnom. Čo vy na to pani E. Dóriová šéfredaktorka novín Naše Vráble ?

občan znalý


 
pridané 5.2.2010 17:49:52

záveje - neprejazdná cesta

môžem sa opýtať, pod koho patrí hlavná cesta smer vráble - tajná? Je normálne, že okrem rána cca 8h. sa cez ňu nedalo dostať? až do 17hod. Ďakujem

občan


 
pridané 1.2.2010 09:01:55

späť k téme,

prosím! toto nie je diskusné fórum o inom diskusnom fóre, ale o doprave. Vaše ďalšie príspevky na vami rozvinutú tému na tomto fóre nebudú uvoľňované ...

správca


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka