Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané 31.1.2010 15:14:56

To občan znalý

dovolím si malé vysvetlenie - "poslanec" a ja sú dve identity, ktoré vystupujú v diskusiách tomto fóre, napriek tomu, že sa to vo svojom príspevku pokúšate nejako skĺbiť. Poslancov je 13 a ako "poslanec" sa teda môže podpísať ktokoľvek z nich, a dokonca aj občan, ktorý poslancom nie je. Pokiaľ tu bude slušná diskusia s konkrétnymi občanmi, rád sa sem kedykoľvek vrátim, napriek tomu, že som si zriadil aj vlastné poslanecké fórum. Je verejné, napriek Vášmu opačnému názoru. Verejné je v tom, že je prístupné pre každého, každý môže čítať príspevky na ňom a každý sa môže zaregistrovať a komunikovať so mnou, pokiaľ má pocit, že mu viem s nejakým problémom pomôcť. Neočakával som, a nebolo to ani mojou ambíciou, že na mojom fóre bude taká rozsiahla diskusia, ako je tu. A ani som nechcel konkurovať mestskému fóru, no mám dobrý pocit z toho, že som k občanovi bližšie a neanonymne. Som rád, že pár občanov sa zaregistrovalo a sú tam dokonca konkrétne podnety, ktoré v rámci svojich poslaneckých kompetencií riešim.
Na mojom fóre každý vie, komu sa prihovára, moja identita je tam nespochybniteľná. Na rozdiel od mestského, anonymného´, fóra môžem s konkrétnym občanom diskutovať aj individuálne formou odkazov, ktoré sa nezverejňujú, či prostredníctvom mailu, ktorý zadal pri registrácii.
Je to v konečnom dôsledku aj istá forma nácviku, ktorú si môžu občania odskúšať, pretože v krátkej dobe aj mestské fórum bude podobného charakteru.
Vážený pán občan znalý, nereagoval som na Vašu diskusiu s poslancom, chcel som Vám len objasniť niektoré veci v súvislosti s mojim poslaneckým fórom. Veľmi dobre viete, že poznám Vašu identitu, no nepokúšam sa ju tu dešifrovať. Rešpektujem Vaše rozhodnutie pôsobiť tu anonymne, rešpektujte. prosím, aj Vy moje rozhodnutia súvisiace s mojim fórom a s otvorenejším spôsobom komunikácie.
S úctou

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 28.1.2010 15:36:30

Poslanec,

Teší ma, že napriek tomu, že ste si na diskusiu zriadil vlastnú stránku reaugujete na príspevky ešte aj tu. Môžem hádať, prečo asi ? Je viac ako pravdepodobné, že na tej neverejnej Vašej, nie je asi diskutovať o čom ? Alebo, Vás dokážem stále zaujať hoci si myslím, že je to skoro zbytočné, lebo nechcete pochopiť to podstatné, čo mi leží na srdci. Pán poslanec to nie je o úspechoch či neúspechoch, ale o spôsobe ako pri riešení problémov občanov nášho mesta rsp. jeho rozvoji, postupujete, keď chcete, je to o spôsobe ako "vládnete" (slúžite občanom). Ako sa Vám darí či nedarí do riešení problémov zapájať či nezapájať čo najväčší počet občanov.Správa vecí verejných na obecnej úrovni nie je manažering MsÚ ale dialóg na všetkých úrovniach vedený s občanom. Od občianskych združení,stavovské organizácie,komisie MsZ až po verené zhromaždenie ktoré môže zvolať jedine MsZ. Dúfam, že ste to nemyslel a nemyslíte vážne, aby sme riešili parkovania na spomínaných uliciach formou diskúsii priamo na zastupiteľstve ? Vy viete, že Rokovací poriadok MsZ zastupiteľstva umožňuje dať slovo aj občanovi no musí to schvaľovať zastupiteľstvo tak isto vystupenia diskutujúcich môžu byť časovo a počtom vystúpení zastupiteľstvom limitované máte vôbec predstavu ako by tá diskusia na takuto temu vypadala ? Napísali ste,že ďaľší významný podnikateľ na Krátkej ulici Vám nie je známi. To je neuveriteľné, že nepoznáte podnikateľa, ktorý svojou činnosťou i keď nepriamo takmer zničil (deformoval) povrch cesty nákladnými vozidlami ,ktoré svojou hmotnosťou podstane prekračovali povolenú nosnosť predpísanú dopravnou značkou pri vstupe do ulice. Jeden návrh na možnosť budovania parkovacích plôch som Vám pán poslanec predsa dal je to priestor v objekte Polikliniky, o tú zahradu či parčík sa aj tak nikto nestará. Neviem prečo ste spomenuli parkovisko pred Lídlom, tak isto sa môžete zmieniť o parkovisku pred Tescom. To som vôbec nepochopil. Pán poslanec už som Vás v minulosti prosil, aby ste sa pokiaľ možno venoval obsahu čo píšem a nie mojej osobe. Robí Vám to problém ? Tiež som vysvetloval, že písať Vám individuálne stráca charakter verejnej diskusie. Tak Vás prosím nezabudnite na to. Ďakujem.

občan znalý


 
pridané 27.1.2010 15:27:10

To občan znalý

Ja som sa v mojom príspevku nesporil s vami o výklade zákona, či VZN, snažil som sa len uvažovať. Tak ako ja nehovorím o vašej možnej zaujatosti, tak by ste vy nemali hovoriť o mojej, či našej nekompetentnosti. Nevyznám sa vo vás a dosť ťažko dokážem pochopiť o čo vám vlastne ide. Možno som sa mal podpísať ako občan a nenazvali by ste ma nekompetentným. Ale poďme k veci.
Vo svojom príspevku som neobhajoval porušovanie zákonov, či VZN. Pozeral som sa na vec z praktického pohľadu a myslím si, že naozaj mnoho z tých sťažností by sa dalo riešiť toleranciou, ohľaduplnosťou, či schopnosťou urobiť pár krokov aj bez auta - nakoniec pohyb je veľmi zdravý.
Tolerancia a ohľaduplnosť je aj o tom, aby podnikateľ, či zamestnanec inštitúcie neblokoval svojím autom celé dni parkovacie miesta napr. na Moravskej. Aby si uvedomil, že vlastne vyháňa svojho potenciálneho zákazníka. Je to aj o spôsobe parkovania. Tam, kde často stoja 2 autá by pri trošku väčšej ohľaduplnosti kľudne mohli stáť 3, treba len chcieť a nebyť ľahostajný, či správať sa podľa hesla: Po mne potopa!!!
Za posledné 2 volebné obdobia sa pre vznik nových parkovacích miest urobilo dosť. Rozšírila sa Hlavná ulica, vznikli nové parkovacie miesta, zvýšila sa bezpečnosť dopravy. Z Moravskej sa stala jednosmerka s možnosťou parkovania po takmer celej jej dĺžke. Vznikli nové parkovacie plochy za budovou MsÚ. Pribudlo veľké parkovisko pred Lídlom (toto je zásluha Lídla), rozšírili sa parkovacie plochy na ul. 1. mája (aj keď tam sa to dalo ešte trošku lepšie urobiť). Vybudovalo sa pomerne veľa nových parkovacích miest na sídlisku Lúky a ďalšie sú v pláne...
V predchádzajúcom príspevku ste napísali, že asi neviem, ako sa cez deň parkuje v meste. Viem. Pohybujem sa v tomto meste ráno, cez obed, poobede aj večer. Ešte sa mi nestalo, aby som nemal kde zaparkovať. Áno, niekedy aj viac ako 200 m od objektu, ktorý som chcel navštíviť, ale toto mne osobne ako občanovi naozaj problém nerobí.
Prešiel som si mesto, hlavne jeho centrálnu časť. No, naozaj si neviem predstaviť, kde by sa ešte dali vybudovať nové parkovacie plochy. Všetko by bolo na úkor zelene. Viete dať nejaké konkrétne návrhy? Ak áno, určite ich predložím v rámci interpelácií na MsZ.
Pán Bako je správny príklad. K tomu, aby umožnil svojim zákazníkom parkovať vo svojom dvore ho prinútili dopravné obmedzenia, ktoré sú na Krátkej ulici - a ktoré sú pre občana značne obmedzujúce. Ak chcem zložiť chladničku, či pračku do opravy z chodníka, vystavujem sa pokute. Tak zastanem na Moravskej, zájdem pešo do predajne Peservis, požiadam, aby ma vpustili do dvora, vrátim sa naspäť k autu a prídem naložiť, či zložiť svoj "náklad". A vlastne ani to by som nemal, pretože ako zákazník nie som dopravná obsluha. Kto je tá druhá prevádzka, neviem.
Už tu bolo napísané, že výnimku na parkovanie na Krátkej má tuším len jedno, alebo dve vozidlá. Všetky ostatné sa dopúšťajú priestupku a rieši ich polícia.
Vážený občan znalý, v závere píšete, citujem: "Je to vlastne problém náš, nás občanov - voličov, ktorí sme stále nepochopili, že žiť v demokracii je v prvom rade zodpovednosť zaujímať sa o veci verejné, je to vždy o nás všetkých, nielen o poslancoch." A v tomto s vami súhlasím. Nech sa páči, zaujímajte sa o veci verejné, ale dôstojným spôsobom - tým, že sa budete zúčastňovať zasadnutí MsZ, že so svojimi žiadosťami budete oslovovať priamo poslancov či už priamo, telefonicky alebo mailom (kvôli tomu sme si všetci dali zriadiť poslanecké maily - sú uvedené v našich profiloch). Ale to by asi nebolo zaujímavé.
Využívate anonymný nástroj a schovávate sa za nejaký nick - ale vie o vás celá verejnosť. Keby ste nás oslovili priamo, zrejme by ste dosiahli viac, veci by sa vydiskutovali, ale na fóre by o tom nikto nevedel.
Ak vám tak veľmi záleží na účasti občana na správe vecí verejných, tak sa na nej zúčastňujte priamo. Nemáte sa za čo hanbiť.
Po vašom vzore sa tiež "zakryjem" nickom...

Poslanec


 
pridané 27.1.2010 10:58:46

To poslanec

Ospravedlňujem sa, ale takmer som zabudol pán poslanec na to najdôležitejšie, čím ste ma hlavne vo Vašom príspevku zaujal. Musím tú vetu citovať: "Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby každý majiteľ nejakej prevádzky, musel povinne zriadiť nejaký počet parkovacích miest, vy áno?" Pán poslanec, určite nepredpisuje žiadna norma, ani to nie je logické, aby musela každá prevádzka, či predajňa zriadiť parkovaciu plochu pre zákazníka, ale uznajte sám, že nie je prevádzka ako prevádzka. Predsa je rozdiel medzi hotelom či penziónom, kde prichádza hosť za účelom ubytovania aj na niekokoľko dní. Podobne je to aj pri nejakom polyfukčnom zariadení, kde je niekoľko prevádzok v jednom objekte s rôznou ponukou služieb, ako je to v prípade novinového stánku, holičstva či nejakého samostatného obchodu. Myslím, že je potrebné tiež spomenúť aj pozitívny príklad, ktorý môže slúžiť ako vzor v priestore spomínaných ulíc, ( Moravská,Krátka) predajňa a servis bielej techniky pána Baka na Krátkej ulici, ktorý má pre svoje vozidlá, ale aj pre zákazníka k dispozícii vlastné priestory na rozdiel od iného nemenovaného pána podnikateľa s prevádzkou tiež na tejto ulici. Mesto sa vyjadruje a dáva súhlas k zriadeniu prvádzky, tým je mu daná plná zodpovednosť zo zákona za podmienky, ktoré spolu s podnikateľom či majiteľom nehnuteľnosti v našom meste vytvori. Pán poslanec čiže moje predstavy nie sú subjektívnym poľadom občana. Prepáčte, ale žiaľ tie Vaše sú úplne nekompetentné. A to nám tu nedávno tiež jeden pán poslanec vysvetloval, keď sa snažil obhajovať mesačnú odmenu poslanca, že pracujete aj v ostatné dni v mesiaci nielen na zastupiteľstve. Tak ako to vlastne je ? Čítali ste niekedy zákon o obecnom zriadení č.369/1990 Zb. konkrétne §4 ods.3 písm. d, ktorý hovorí o tom,že obec pri výkone samosprávy usmerňuje ekonomickú činnosť v obci, vydáva súhlas, záväzné stanovisko, alebo vyjadrenie k podnikateľskej a inej činnosti práv. a fyzick. osôb a k umiestneniu prevádzky na území mesta atď. Pán poslanec ešte existuje aj VZN 04/98 o podmienkach podnikania na území mesta Vráble tak isto VZN 09/98 o územno-plánovacej dokumentácii sídel.útvaru tam najdete keď budete samozrejme chcieť ďaľšie podrobnosti, ktoré tiež do tohoto problému zasahujú. Na to ste však mal spolu s ostatnými poslancami čas čtyri roky a možno aj viac... Prepáčte za otvorenosť, môj cieľ je iný ako urážať poslancov. Je to vlastne problém náš, nás občanov - voličov, ktorí sme stále nepochopili, že žiť v demokracii je v prvom rade zodpovednosť zaujímať sa o veci verejné, je to vždy o nás všetkých, nielen o poslancoch. Okrem toho sme ich my volili !!!

očan znalý


 
pridané 25.1.2010 18:38:27

Odpoved pre dh

Bod 4 udelit vynimku, kto nema prislusny dvor k nehnutelnosti udelit vynimku, s vyhradenym miestom statia bez poplatku.
Ale za ostatnymi bodmi si stojim, priklad moze byt Hotel Predium, ktory si vybudoval na vlastne naklady parkovacie miesta pre svojich hosti.

JH


 
pridané 25.1.2010 15:03:56

Poslanec

Pán poslanec, Vám veľmi veľa ušlo z toho, čo som napísal,alebo to proste odmietate, čo je v normách či v zákone. Ja som problém parkovania rsp. parkovacích miest chcel čiastočne posunúť do odbornej roviny. Pokiaľ by ste chcel môžem Vám odcitovať jednotlivé zákonné normy, zákon aj platné VZN mesta, ktoré ste asi nemal možnosťvidieť. To nie je o tom, ako je to v Nitre, či v iných mestách, okrem toho ste asi nepostrehol ako to vyzerá s parkovaním aj pred MsÚ, alebo aj na Hlavnej ulici v čase špičky. Viete si predstaviť, že hotel Prédium, by pre svojich zákazníkov nebol vybudoval parkovisko ? Na záver svojho príspevku si čiastočne odporujete. Samozrejme, že vždy je to o tolerancii a vzájomnom pochopení, to je ale to čo tu vlastne takmer nikto nerobí a rešpektovanie zákonov a predpisov je hlavne o tom.

občan znalý


 
pridané 24.1.2010 10:15:54

parkovanie

s tým parkovaním, že kto tam býva má väčšinou dvor, dobre to bolo napísané väčšinou, jediná bytovka kt., nemá kde parkovať je hneď na začiatku moravsk. ul., lebo niekto, tuším ako mesto odpredalo jednému pánovi pozemky, na kt. vôbec nemal právo, tým pádom sa zmenšil dvor a tým, že pán podnikateľ má pred bytovkou sám zaparkované auto /hovorím skoro o celom dni/ o tom ani nehovorím. A že spoplatniť? tým čo tam majú byt-dom? to nemyslíte vážne

dh


 
pridané 22.1.2010 08:42:37

To občan znalý

Vo Vrábľoch sa nejako nevieme stotožniť s myšlienkou, že nemôže každý parkovať pred vlastnými dverami, že nemôže každý zaparkovať pred poliklinikou, či obchodom, ktorý chce navštíviť. Stačí ako príklad Nitra. Tam ste radi, keď zaparkujete a bez frflania prejdete pešo päť, či desať minút, kým sa dostanete tam, kam ste sa dostať chceli. Nitrianska poliklinika má veľké (takmer vždy preplnené) parkovisko, no vzdialenosť z tohto parkoviska po stred areálu zodpovedá približne vzdialenosti z parkoviska pred MsÚ Vráble, či spred Lidla alebo Jednoty k našej poliklinike. Kým v Nitre je super, že občan môže vôbec zaparkovať, u nás vadí, že nemôže každý zaparkovať priamo pred dverami.
Pokiaľ sa jedná o občana so zníženou pohyblivosťou, takmer vždy sa dá auto odstaviť na pár minút, previesť, či preniesť pacienta do budovy, usadiť ho na lavičku a ísť odparkovať auto.
Prečo by mal majiteľ lekárne na Krátkej zabezpečovať parkovacie miesta pred lekárňou? Z parkoviska pred MsÚ je to pár krokov. Lenže väčšine z nás sa to zdá priveľa. To, o čom sa nám vo väčších mestách nemôže ani snívať, to v našom meste striktne vyžadujeme.
Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby každý majiteľ nejakej prevádzky musel povinne zriadiť nejaký počet parkovacích miest, vy áno?
Osobitný je problém ľudí bývajúcich na Moravskej, ale pokiaľ majú vlastné dvory, prečo potrebujú parkovať na ulici a brániť využívať tieto priestory návštevníkom obchodov, polikliniky, lekárne... To isté sa týka majiteľov prevádzok. Tiež by mali porozmýšľať nad tým, či zaberaním parkovacích miest na ulici neodradia mnohých ľudí k návšteve ich prevádzok.
To, čo som napísal je v podstate len o jednom - o vzájomnej tolerancii a pochopení...

poslanec


 
pridané 21.1.2010 22:10:46

Otazka na parkovanie

Kto si dovoluje vypisovat odkazy na auta ze brania v zasobovani?
TA ulica ma tolko nedostatkov, tu pomoze len radikalny rez:
1.osadit dopravne znacky s dobou obmedzenej doby-casu parkovania max 30min
2.ak ma majitel nehnutelnosti alebo najomca zaujem o vyhradenie miesta,
tak ich treba spoplatnit a osadit mechanicku zabranu k zabraneniu nedovoleneho parkovania
3.Uplny zakaz STATIA nad cas nevyhnutny k nastupeniu alebo osob, resp.nalozenie a vylozenie nakladu-tovaru
4.Obyvatelom s TRVALYM pobytom Moravska ulica udelit vynimku ku kratkodobemu parkovaniu, nakolko vacsina ma dvor kde sa parkovat
5. V dlhodobom vyhlade odstranit verejnu zelen a chodnik v smere od VUB k poste odstranit, a umoznit priecne parkovanie za poplatok s parkovacimi automatmi ku kratkodobemu parkovaniu, resp. parkovacie karty celorocne

JH


 
pridané 21.1.2010 13:41:40

Moravská

Tak na vašej ulici by ste mali parkovať celé hodiny a dni len vy, Pre vás vytvorili parkovisko a ulicu zjednosmernili a platiť by ste nemuseli lebo ste si kúpili cestu aj s nehnuteľnosťou. Všimnite si čísla áut či sú to tí istí vodiči ktorí odstavia auto a zmiznú na pol dňa alebo kto prv príde ten skôr mele. ale je to určite len v pracovných hodinách. Neviem vám poradiť ale máte ako jediný jednosmernú ulicu ktorá je taká úzka. Neviem či by nemali zrušiť chodník z jednej strany a vytvoriť parkovisko z oboch strán alebo čo vymyslíte?


 
pridané 21.1.2010 12:44:03

Problém

Boli časy, keď všetko bolo štátné. Štátná bola predajňa, Poliklinika, podnik aj ulica a mesto tiež riadili predstaviteľia štátnej moci, ich úrad mal oficiálne označenie Miestny národný výbor u nás Mestský národný vybor, ktorý vydával zároveň aj stavebné povolenie a rozhodoval kde bude aká predajňa a kde parkovisko. A nebol tu žiadný problém (ani nemohol byť), lebo tento úrad mal dosah na všetky činnosti v meste a štát bol vlastníkom pozemkov a nehnuteľností. Okrem toho existoval a určite aj dnes existuje predpis, ktorý projektantovi prikazuje koľko parkovacích miest musí vytvoriť napr. pre penzión s určitou kapacitou lôžok či obchodný dom či prevádzku čistiarne a tak by sa dalo pokračovať. Dnes je tu samospráva poslanci, primátor a ich obslužný a výkonný Mestký úrad, zabezpečujúci všetky úlohy na ktorých sa poslanci uznesú a naviac sú tu ešte úlohy prenesené na mesto štátom a to je práve Stavebný úrad. Teraz sa môžeme vrátiť k tak pretraktovanému problému s parkovaním. A môžeme začat trebárs z južnej strany Moravskej ulici od kostola a pýtať sa. Koľko parkovacích miest mal podľa projektu zabezpečiť napr.majiteľ nehnuteľnosti nedávno realizovanej "Polyfunčný objekt"oproti pošte??? Koľko parkovacích miest zabezpečil majiteľ Penziónu "Admirál"na Krátkej ulici či majiteľ lekárne??? Prečo vydalo mesto stavebné povolenie bez predchádzajúceho návrhu proječného riešenia potrebných parkovacích plôch pre zákazníkov? Aké boli prípadne dohody s mestom, ktoré samozrejme tiež v niektorých prípadoch,môže byť nápomocné ako v prípade Polikliniky, pokiaľ je už teraz v majetku mesta? Tam je ešte stále možnosť v jej priestoroch napr. v záhrade podobne ako to riešil majiteľ hotela "Predium". O čom sa tu zas vybíjame?!!! Predsa na to má naše mesto kompetentných ktorí, sú platení z našich daní. Myslím,že v mnohých prípadoch, ktoré som uviedol majú čo vysvetlovať primátor, poslanci, či oddelenie životného prostredia a výstavby MsÚ. Okrem toho ešte stále sú možnosti ako tento problém riešiť. Táto diskúsia však na to stačiť nebude. Určite musí byť snaha u poslancov na problém tlačiť aj cez komisiu, odborný presonál MsÚ a pochopiteľne za vydatnej podpory a hlavne ochoty majiteľov nehnuteľností či prevádzkovateľov. Je najvyšší čas. Chceme tu všetci slušne žiť, podnikateľ a občan, Tvoj zákazník, bez neho nevyžiješ . Či na Slovensku to tak nie je.

občan znalý


 
pridané 20.1.2010 20:51:57

Obcan-domaci z moravskej

Tak ked si zratate tych domov na moravskej ulici ktore su obytne tak ich nie je az tak vela.a nie kazdy zas ma auto.A ty co byvaju na moravskej tak by platit za parkovne nemali.To ze tam stojime vo dne v noci tak to nemeni nic na veci ze ked sa s autom pohnem len na chvilu prec a vratim sa domov tak uz nemam kde zaparkovat.Niekto pride nieco vybavit a stoji tam aj pol dna.

obcan


 
pridané 20.1.2010 08:35:03

Občan-domáci z Moravskej

Máte pravdu, že sa nemôžete dostať k nehnutelľnosti najmä v denných hodinách cez týždeň, ale keby tu parkovali všetci občania, ktorí tu majú nehnuteľnosť z jednej aj z druhej strany ulica by slúžila ako parkovisko len pre občanov tejto ulice veď vy tam môžete stáť vo dne i v noci, kde by potom stáli tí čo prídu niečo vybaviť. Je pravda že keby sa to spoplatnilo nestáli by tam takú dobu. ale čo by ste robili vy platili by ste alebo by ste išli parkovať na svoju nehnuteľnosť. Pred vašim vchodom dele na ceste by mohla byť umiestnená značka neparkovať aby ste sa dostali do dvora ak voláky máte.

občianka


 
pridané 19.1.2010 15:28:38

Moravska ulica

Tiez sa pripajam.Ako je mozne ze pred obytnymi zonami nie je vyznaceny zakaz statia.Kde maju obcania ktory tam byvaju parkovat?
Clovek sa chce dostat domov a musi vyse pol hodiny kruzit aby mohol zaparkovat pred vlastnym domom,nakolko su tam odparkovane kazdy den tie iste auta.Mesto by malo nieco robit s touto situaciou.

obcan


 
pridané 17.1.2010 17:20:23

Moravská ulice

Na Moravskej ul. nemá problém zaparkovať len občan, kt. ide do obchodu, či k mudr. ale aj tí, čo tam bývajú, majú svoje obchody a tak. Lenže keby ste sa nato pozerali aj z druhej strany, ale vždy sa to vidí len jedna strana a na margo parkovania pred štvor bytovkou na začiatku ulicu, nie je možnosť sa celý deň dostať autom pred svoj byt, škoda rečí, takže ja by som skôr podala návrh, na označenie aspoň jedného parkov. miesta pre tých čo tam bývajú, čo je možno smiešne, ale je to tak.

dh


 
pridané 17.1.2010 16:09:00

osvetlenie chodnika

Dakujem za podanie bližšieho vysvetlenia,ohladom osvetlenia chodnika od zeleznicneho priecestia po autobusovú zastávku.Len dúfam,že to bude čoskoro.

pracujuca obcianka Vrabelčanka


 
pridané 14.1.2010 18:04:33

Moravska ulica

Dnes znovu problem na Moravskej zaparkovat. Potrebujem vybavit nieco na byvalej poliklinike. Od zaciatku same auta majitelov, resp. najomcov prevadzok od VUB az po postu. A ja co potrebujem postat na 20 min, to obchadzam a nakoniec parkujem pri pekarni na sidlisku.
Nevie niekto uz urcit aspon obmedzeny cas na zaparkovanie na Moravskej ulici?
Pani ved verejne priestranstvo nie je len pre vyvolenych, alebo sa vraciame pred rok 1989?!
Ja si rad zaplatim parkovaci listok aj na hodinu, nie aby som kruzil a hladal miesto na parkovanie. Z cca 25 aut na ulici je tam 18 stale tych istych?!

JH


 
pridané 13.1.2010 13:05:44

Vodič Jaro,

Možno by nebolo od veci začať tie kamióny prechádzajúce mestom počítať. Žeby to boli tie z tej blokády?

fantazírujúci občan


 
pridané 12.1.2010 14:44:45

Moje poslanecké fórum

je už prístupné aj na adrese www.libiak.sk. Za nejaký čas bude súčasťou kompletnej www stránky.

 

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 11.1.2010 11:24:19

osvetlenie chodnika

"pracujuca obcianka Vrabelcanka"
Výstavba verejného osvetlenia v oblasti železničného priecestia v smere k MATADORU je v súčastnosti pripravované.Bolo nutné doriešiť o.i. body napojenia a to tak ,aby nové verejné osvetlenie spĺňalo požiadavky chodcov,vodičov ale aj železníc.Predpokladaný termín realizácie výstavby je 3-4 mesiac v roku 2010.Za porozumenie ďakujeme.
 

ŽPaV


 
pridané 8.1.2010 15:04:29

To pracujuca obcianka Vrabelcanka

Vážená pani,
žiaľ, poslanci na túto Vašu požiadavku nedokážu odpovedať. Vybudovanie osvetlenia v rozsahu, ako ho požadujete, si vyžaduje nejaké prípravné práce - projektovú dokumentáciu a všetko, čo s tým súvisí. Toto je otázka na kompetentných ľudí mestského úradu. Verím, že dostanete uspokojivú odpoveď.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 8.1.2010 08:55:50

osvetlenie chodnika

Dobry den,pred nejakym casom so tiez prispela a poukazala na problem osvetlenie chodnika od -autobazara az po autobusovu stanicu-kde je zeleznicny prechod,huština,ze neviete kto vam da po papuli,na chodniku je prevalena cast do jednej strany a to na dvoch miestach-aj na to som upozornovala,ale mi bolo odpovedane tak isto ako prispievatelovi Marekovi predo mnou.Pytam sa co to je za odpoved,je to zahrnute v navrhu vydajovej casti-konkretne môj pripad je problemom nie 1-cloveka ale vela,vela ludi chodi do MATADORU a osvetlenie nie je tam roky to nie je klamstvo to je fakt!A potom sa cuduju ludia ze nenechame vas pracovat,ale obcan chce normalnu odpoved kedy,co a ako to bude vybavene,nas zaujima kedy kude osvetlenie ja neviem ludia akych poslancov to mame,nikoho nezaujimaju pracujuci ludia??Na sidlisku sa postavila zelezna stena-uplne zbytocna a osvetlenie pre ludi aby mohli bezpecne chodit do prace to nie .Mimochodom ta stena nic neriesi,ale absolutne ni ca na to sme dali peniaze.Asi mi nič ine nezostava ale obratit sa na media.

pracujuca obcianka Vrabelcanka


 
pridané 7.1.2010 15:57:28

odpoved pre Občana..

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

tiez občan


 
pridané 7.1.2010 10:54:00

RE: Poplatok za uzivanie verejneho

Fero.Vaša informácie je zavádzajúca a lživá.V prípade záujmu ma každý občan možnosť oboznámiť sa s projektovou dokumentáciou.K nahliadnutiu je k dispozícii denne v čase úradných hodín , odd.ŽPaV.

ŽPaV


 
pridané 7.1.2010 10:50:09

Ulice

Opravy a údržby cestných miestnych komunikácii sú zahrnuté v návrhu výdajovej časti rozpočtu mesta pre rok 2010.

ŽPaV


 
pridané 6.1.2010 22:55:16

RE: Poplatok za uzivanie verejneho

JH tak to namestie pri kniznici, pekárni,... tam uz onedlho ziadne parkovisko nebude. 35 parkovacich miest sa zmeni na betonovu dzunglu bez zelene. Poslanci to odklepli a mesto to nazvalo "revitalizacia namestia" ...

Fero


 
pridané 6.1.2010 15:05:38

Ulice

Chcel by som sa spýtať a upozorniť na zlé cesty na Hliníkovej ulici. Vie vôbec niekto zainteresovaný ako to na tejto ulici vizerá. Taktiež by som chcel upozorniť na veľkú jamu, dieru na križovatke ulíc Družstevná a Partizáska. Stačilo by menší nános asfaltu a ľudia nemusia kupovať nové tlmiče do áut. Prosím Vás, viem že to stojí neskutočné peniaze a je ťažké každému vyhovieť, no ak by sa dalo nejako tieto chyby napraviť budeme Vám my občania veľmi vďační. Ďakujem.

Marek, Družstevná ulica


 
pridané 6.1.2010 10:07:31

Bude mať vyberanie mýta na zhoršenie dopravy v našom mesto negatívny vplyv ?

občan neznalý,opäť tu fantazírujete.Ak sa už chcem vyhnúť spoplatneným úsekom Nitra-N.Zámky alebo Nitra-Zl.Moravce,tak ani vo sne nepôjdem cez Vráble.Prečo ? Lebo existujú súbežné komunikácie so spoplatnenými úsekmi ciest.T.z. Vráble s pohľadu vyhnutia sa spoplatneným úsekom,nie sú pre vodičov absolútne nezaujímavé.
 

vodič Jaro


 
pridané 5.1.2010 23:08:01

Nové fórum

Vážení občania,

ponúkam Vám komunikáciu v mojom poslaneckom diskusnom fóre na adrese libiak.surikata.cz.
Teším sa na efektívnu a slušnú komunikáciu.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 5.1.2010 16:39:52

JH

Milí JH,ako by sa ti pacilo,keby si sedel u doktora niekedy je to aj cele dopoludnie a musel by si platit za parkovanie,alebo nieco vybavoval na MsU alebo niekde v banke?Akde by sa dalo potom parkovat bezplatne,vsetci pri Lidli?

eva


 
pridané 5.1.2010 12:48:06

Poplatok za uzivanie verejneho priestranstva-parkovne

Davam do plena otazku ci nie je mozne spoplatnit pouzivanie verejneho priestranstva v centralnej mestskej zone- takzvane parkovne?
Konkretne Hlavnu ulicu obe strany, parkovisko MsU,kostole,namestie pri kniznici, pekárni,Moravsku ulicu.
Majitelia, prevadzkovatelia si tu uzivaju mestsky priestor bez poplatku mnozstvom vozidiel ktore zu odpocivaju cely den, zaberaju priestor zakaznikom, navstevnikom, popr.pacientom navstevujucim centrum zdravia na Moravskej ulici.
Obyvatelom ulice dat vynimku na hodiny mimo spicky, prip. za symbolicky poplatok mozu stat na ulici cely den.

JH


 
pridané 4.1.2010 12:26:04

Bude mať vyberanie mýta na zhoršenie dopravy v našom mesto negatívny vplyv ?

Po spustaní vyberaní mýta na našich cestách, podľa môjho názoru bude zrejme naše mesto vystavené podstatne zvýšenému náporu prejazdu nákladných motorových vozidiel. Pretože, cesta medzi Nitrou a Zl. Moravcami, medzi Nitrou a N.Zámkami je spoplatnená od 1.1.2010 mýtom. Je viac ako pravdepodobné, že nákladné vozidla v snahe vyhnúť sa poplatkom budú tieto úseky obchádzať a prechádzať našim mestom. Nakoniec ich k tomu vyzval i sám minister, aby prechádzali úsekmi ktoré spoplatnené nie sú. Zaujíma ma stanovisko nášho mesta, hlavne či sa mohli vôbec k tejto skutočnosti vyjadriť obce a mestá, ktorých sa to dotýka a tiež či sa mala možnosť vyjadriť k danému problému VÚC. Okrem zvýšenej premávky a zhoršeniu bezpečnosti je reálne,že udržba ciest II.tr. ktoré ma v správe VÚC budú potrebovať viac opráv a samozrejme aj viac finančných prostriedkov. Pán primátor je poslancom VÚC možno by aj on mohol poskytnúť nejaké informácie. Ďakujem.

občan neznalý


 
pridané 3.1.2010 18:47:41

archivácia

Príspevky z novembra nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 1.1.2010 16:18:26

Nekonecny pribeh...Folie...

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Obcan mesta...


 

 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka