Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané 30.9.2009 07:31:13

osvetlenie chodnika

Prajem vsetkym,čo budu čitať tento clanok pekný den.Už velmo dlho som chcela s tymto problemom na niekoho obratiť ale--zase sa musí len obcan na niekoho obratiť,ti čo o tom vedia len mlčia.Obraciam sa na cloveka alebo ludi a prosila by som odpoved.Chodim denno denne do prace v objekte Matador-už vyse 15 rokov,a stale je to tak.CHodnik ak prejdete ako je bazar aut a potom mostik potom uz nie je vôbec osvetlený,ale vôbec,nie je osvetelý:KEd idete rano do prace a je ako to uz teraz bude uplna tma,ked idete z prace okolo 10.10-tiež tma a ked sa ide na nocnú smenu okolo pol 10.tiež tma.Clovek chodi po uplnej tme od železnicneho priecestia az po autobusku pri Matadore a aj to sa stava že niekedy nesvieti.A teraz podla najnovšieho tam vecer stoja kamionisti,pospavajuci ako vsetci vieme a čakaju do rána-čo tiez je z toho strach,ved ked idete po tej uplnej tme a to je cely chodnik to je podla mna velmi zle:Prešiel niekto z Vás po tom chodniku po tme ? aké to je ,ked neviete ci spod toho mosta navyskoči pes zo 4 nohami alebo s 2 dvoma nohami .to nie je do smiechu,priznam sa uz,už som chcela toto dať ako reportaž-som reportér,ale ešte vyckam a verim,že bezpečnosť na chodnikoch predsa len leži na srdci kompetentných osôb.Nebolo by to fain,ísť do práce po normalnych chodnikoch pekne osvetlenych-hoc vidim niekde .že sa svieti zbytocne a tu veru oasvetlenie treba ale hlavne sa cítit bezpecnejšie.Odpovie mi niekto,ak ano dakujem

pracujuca obcianka Vrabelcanka


 
pridané 25.9.2009 08:36:37

Čo tu vlastne hľadáme... !

To je fakt, čo tu chceme, keď nám nič nie je dobré, čo naše mesto pre nás robí ??? My, čo všetko kritizujeme máme možnosť, ako nám bolo naznačené (možno práve nejakým "prindišom") predsa z mesta odísť.Nič sa nám nepáči, čo by sme vlastne chceli. Chleb a hry ! Áno tak to bolo aj v starom Ríme, aj v totalitnom komunistickom štáte a tak by si to možno niekto želal aj v nášom meste. Či mýlim sa snáď. Načo by nám asi tak bol dobre informovaný občan ? Aby nám do všetkého videl, kafral, fŕkal sliny jedovaté na tých, čo sa starajú o náš chlieb a ešte aj o našu zábavu. To je predsa niečo nehorázne. My máme mandát, teraz vládneme a Vy si ústa veľmi neotvárajte lebo ... Tak si to dúfam, predsa len nepredstavuje tá naša "miestna vláda". Chcem veriť, že "ficoviny" nie sú pre ňu vzorom ako možno pre niektorých prispievateľov. A ešte stále verím,že aj toto fórum práve vďaka kritike, ktorá keď je opodstatnená posúva naše mesto dopredu, či niekto chce alebo nechce. To je jediný spôsob ako byť ešte lepší.
Ďakujem všetkým ktorí to pochopili.
Prajem pekný deň !

očan znalý


 
pridané 23.9.2009 19:33:54

CHODNÍKY

Nemienim reagovať na príspevok večne nespokojného nie rodeného Vrábeľčana ,ale jedno musím napísať.Pane,uvedomte si jedno,všetko je to o peniazoch a život mesta potrebuje mnoho peňazí.Každý z nás chce len to dobre,ale postupnosť je v logike postupov a v množstve peňazí. Mne sa v našom meste žije výborne a teším sa jeho neustálemu rozvoja.Veď porovnajme si porovnateľne mestá.Všade totálny investičný útlm a u nás ? U nás sa buduje,rekonštruuje a pripravuje mnoho pre nás,prebiehajú výborné kultúrno spoločenské akcie , mesto je stále živé a v pohybe. Ale pravdou je aj to ,že komu sa nepáči nikto ho tu nedrží.Viete pane z Kašky ... doba kamenná je už pradávno za nami.

Jaroslav


 
pridané 23.9.2009 10:44:30

Chodnik sidlisko Luky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

Obyvatel sidliska Luky


 
Reakcia na príspevokpridané 23.9.2009 14:35:40

Obyvatel sidliska Luky

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 23.9.2009 08:52:08

Janka -Škoda

Pre rekonštrukciu chodníka pripravujeme podklady aby sa mesto mohlo uchádzať o dotáciu s príslušného fondu.

ŽPaV


 
pridané 22.9.2009 20:44:39

chodníky

Chodníky sa plánujú v celom meste, ale ako odznelo aj na mestskom zastupiteľstve je to peniazoch a prioritách. Treba ich stavať tam kde sú najpotrebnejšie, blá blá, poznáte to. Asi aj preto bol širokánsky chodník, za minimálne milión korún prednostne vybudovaný poza panelák na lúkach kde je minimum pohybu. Je to na mieste kde asi ťažko stretnete turistu idúceho na Podmájsku, ľudí valiacich sa na autobus, alebo deti do škôl. Stačí sa pozrieť na zúfalý stav hlavnej ulice, ktorá by Vráble mala reprezentovať. Miesto toho tam ľudia zakopávajú o asfaltové bubliny.

Nestačil na lúkach pôvodný chodník a peniaze použiť tam kde to naozaj treba? Príde sa niekto pozrieť aj na rozpadnutý "chodník" z betónových kociek od Partizánskej po gymnázium, kadiaľ musia denne prejsť desiatky deti do škôl na Levickej?

peter m.


 
pridané 22.9.2009 13:56:06

chodníky

Pani Janka ,pekne rozprávate o chodníkoch, ktoré by sa zišli a aj o upravenom alebo novom chodníku v Slepčanoch, ale choďte sa najbližšie pozrieť na kvázi "nový" chodník pri Telinskom potoku, za telocvičňou T18 smerom na Partizánsku. Je síce nový...ale krivý, starší ľudia majú problém po ňom prejsť. Mal by sa znova urobiť na novo, lebo oprava nepomôže a pochybujem,že sa dá reklamovať...Takže ak ho začnú opravovať, Štúrova ul. môže zabudnúť na nový chodník......

Jana


 
pridané 20.9.2009 19:49:48

Škoda

Máme za sebou krásny víkend.Výbornú zábavu vo forme perfektne pripravených a zorganizovaných „Slávnosti vinobrania“.A práve pre túto udalosť som pozvala priateľov z Moravy,teda presnejšie z Mikulova. Po obede sme navštívili kúpalisko v Podhájskej a to sme absolvovali na bicykloch.Vráble nám závidia predovšetkým pre pracovné príležitosti a,blízkosť krajského mesta a perfektný stav ciest.No šokom bolo pre nich ale aj ( to si musím priznať) ‚ vzhľad dôležitej aj s pohľadu vstupu do nášho mesta ‚ Štúrovej“ ulice.Priznám sa dávno som ňou nešla,lebo žijem na opačnom konci mesta,ale po ich upozornení ako ta ulica vyzerá ostala som doslova v šoku.Rozbité „chodníky“,ak sa to chodníkmi môžme vôbec nazvať . Katastrofálne množstvo stĺpov a na nich umiestnených vedení.Krajnice nerovné špinavé.Proste hnus.Škoda.Škoda,že práve vstup do prosperujúceho mesta vyzerá akoby sme vchádzali do najzaostalejšej dediny.Ja na našej ulici chodník nemám,ale ho nepotrebujeme , ale ulica cez ktorú denne jazdia turisti aj zo zahraničia,by mala mať v skutočnosti inú podobu ako ma v súčastnosti. Viem,že chceme opraviť dom charity že chceme múzeum ale aj plaváreň a iné,tak ako mi naša priateľka poslankyňa vysvetľovala potreby mesta,ale aj Štúrova ulica je vizitkou nášho mesta a z pohľadu cestovného ruchu v spojitosti s Podhájskou,nezanedbateľná.Doslova ľutujem majiteľov rodinných domov na tejto ulici , lebo aj ak vlastnia pekný domček , tak jeho hodnota padá lebo sa nachádza v prostredí zdevastovanom a nevľúdnom.Minule sme s manželom prechádzali obcou Slepčany.Až dnes som si uvedomila,že majú nové chodníky a po mojom telefonáte pracovníčke Obecného úradu som sa dozvedela,že sú vybudované z dotácií.Tak čo ,skúsime to aj my ?

Janka


 
pridané 18.9.2009 19:06:56

Prechody pre chodcov pri okružnej križovatke – kruhovom objazde

Všetko je v poriadku,ale naučme našich spoluobčanov,aby sa správali tak ako keď sú v napr. V Nitre.Bez urážky,ale vstupujú do cesty po jednom,ako prechádzajú / koho Vám to pripomína ? „ šklbe sa to do perín“/.V kolóne ktoré kedy tedy vznikajú som stal zatiaľ max. 6 sekúnd.Skúste takú Nitru alebo dokonca Bratislavu.Denne tam cestujem autom už takmer 9 rokov.Tam sa stojí v kolónach bez pohybu aj 15 minút a všetko je v pohode.

Jaroslav


 
pridané 17.9.2009 21:54:45

Výjazd z Moravskej

Tak nech mi niekto povie, na ktorú stranu sa mám radiť pri výjazde z jednosmernej ulice /Moravská/ pri odbočovaní vľavo.
Moje presvedčenie je, že vodiči odbočujúci vpravo na pravú stranu a vodiči odbočujúci vľavo na ľavú stranu.
Stalo sa mi, že som čakal na ľavej strane pre odbočnie vľavo a za mnou pricházajúci vodič sa zaradil vpravo a hneď ako dal prednosť vozidlám po hlavnej ceste vyrazil predo mňou, s ukázalým znamením že som...


 
pridané 17.9.2009 21:17:39

Krátka ulica

Vieme,že Krátka ulica bola zrekonštruovaná s predpokladaným využitím,ako pešia zóna.No vidíme,že je tam auto na aute a dokonca s preukazmi.Prečo ? No preto,lebo „vážení“ podnikatelia nechcú pochopiť zmysel tejto myšlienky a asi sú lenivý prejsť cca 50 metrov pešobusom z domova,alebo najbližšieho parkoviska.Ozaj prečo my domáci jazdíme tých pár metrov do práce autom ?No a takto vznikli „preukazy“ a cesta postavená ,ako kvázi pešia zóna je devastovaná našimi / teda aj ,lebo tamojšie podnikateľské subjekty vytvárajú podmienky parkovania aj pre svojich klientov/, občanmi.

Janka


 
pridané 16.9.2009 13:19:20

archivácia

príspevky z júla nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 16.9.2009 12:51:26

archivácia

príspevky z júna nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 14.9.2009 13:40:26

Parkovanie 1227

Pred bytovkou 1227 je vyznačené šikmé parkovanie. Vozidlá, ktoré parkujú pri bytovke pri obrubníku sú podľa mňa v dostatočnej vzdialenosti aby mohlo vozidlo, ktoré parkuje šikmo vycúvať. Čo sa týka vozidiel parkujúcich pri obrubníku, nieje tam zákazová značka.Dúfam len že myslíme rovnaké miesto. Pokiaľ nie doporučil by som aby ste mi kôli vysvetleniu zavolali na č.0907 560804 (po.-pi. 06.00-14.00).

náč. MsP


 
pridané 14.9.2009 12:53:28

Poškodený chodník

Na Levickej ulici jeden náš spoluobčan veselo chodí na kamióne naprieč chodníkom do svojho dvora. Nič proti, keby za ten čas ten kamion nevytvoril hlboké koľaje a nezničil chodník. Mesto by malo zasiahnuť, udeliť mu pokutu a mal by to dať do pôvodného stavu, nakoľko ten chodník je verejný a nie jeho.

Peter


 
pridané 13.9.2009 23:06:40

Retardér na Dukelskej ulici

Ani to zrkadlo na zaciatku Dukelskej znovu neplni funkciu. Vzdy par dni po oprave sa zahadne sklopi. Zeby vandali na ceste z futbalu, alebo neodborna oprava?

vodic


 
pridané 12.9.2009 21:33:49

neporiadok pri okrajoch cesty

Chcela by som upozorniť na vjazd do ŠJ na Levickej ceste pri ostrovčekoch.Chodník je tam rozbitý a cesta úzka.Keď tadiaľ ideme na bicykloch a vedľa ide práve kamion alebo veľké auto je to nebezpečné,lebo musíme ísť až po tích kameňoch,kde môže cyklista aj padnúť.Prosím kompetentních o preverenie situácie. Ďakujem

Eva


 
pridané 11.9.2009 09:34:05

Retardér na Dukelskej ulici

Retardér, nachádzajúci sa na Dukelskej ulici, ktorý má spomaliť rýchlosť vozidiel a tým zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky neplní svoju funkciu. Niekto ho rozobral, teda presnejšie polovičku tohto retardéra...

Peter


 
pridané 10.9.2009 14:12:59

marek

keďže, ako uvádzate vo svojom príspevku, došlo zrejme k nejakému nedorozumeniu a nebolo vám odpovedané, váš príspevok som formou e-mailu odoslal priamo msp

správca


 
pridané 10.9.2009 13:38:09

Parkovanie

Chcem sa spytat nacelnika MsP ci je povolene parkovanie pozdlz chodnika presnesnie na sidl.Luky 1227/76 kde je urcene (vyznacene) parkovanie,pretoze niektory vodici nedodrziavaju vyznacene parkovanie a parkuju pri chodnikoch co ma za nasledok stazene vychadzanie z parkoviska.Preto ziadam uvedenu lokalitu preverit MsP. DAKUJEM

Tento prispevok som uz raz pisal,ale nedostala sa ziadna odpoved a nemam ani informaciu ci bolo toto miesto preverene MsP.A myslim si ze ta veta"Vy sa pýtate, my odpovieme" neni celkom na mieste. Dakujem

Marek


 
pridané 10.9.2009 09:08:15

Pre občana a ostatných ( pre diskutéra bez pseudonymu)

Ako Vy, môžete vedieť či som volal rsp. neupozorňoval na situáciu na Krátkej ulici kompetentných.Pokiaľ ste tiež jeden z nich, možno len práve Vás som ešte neupozornil. Ale prepáčte, Vy zrejme nežijete v tomto meste,lebo z Vašich myšlienok vyplýva ako keby na tejto ulici vznikol tento problém včera, okrem toho, poznáte kompetencie a pracovnú náplň našej MsP polície ? Jej povinnosť je hliadkovať po meste, má dokonca aj motorové vozidlo,predsa tam nesedí dispečér, ktorý čaká na môj telefonát. Prepáčte, ale Vaše predstavy o práci MsP, ale aj všetkých kompetentných, myslím tých ktorých si za to platíme, nevychádzajú s poznania zákonov, podľa ktorého sa riadi správa mesta - samospráva. Keď si ten zákon prečítate ako aj zákon o MsP a tiež nariadenia nášho mesta VZN, ktoré konkretizujú ich činnosť a zodpovednosť, potom Vás prosím, aby ste má verejne znovu oslovili.
Ďakujem za pochopenie.
Ešte na záver Vás chcem ubezpečiť, že okrem toho, som problém tejto ulice osobne viackrát prejednával s tými najkopentnejšími. Aký je výsledok vidíme všetci.

občan - prosebník


 
pridané 9.9.2009 20:46:27

bo... prechody-

Všetko je v poriadku,ale naučme našich spoluobčanov,aby sa správali tak ako keď sú v napr. V Nitre.Bez urážky,ale vstupujú do cesty po jednom,ako prechádzajú / koho Vám to pripomína ? „ šklbe sa to do perín“/.V kolóne ktoré kedy tedy vznikajú som stál zatiaľ max. 6 sekúnd.Skúste takú Nitru alebo dokonca Bratislavu.Denne tam cestujem autom už takmer 9 rokov.Tan sa stojí v kolónach bez pohybu aj 15 minút a všetko je v pohode.

Janka


 
pridané 9.9.2009 20:12:09

To občan - prosebník

Vážený pán občan - prosebník,
dostali ste odpoveď, nie poučenie. Na čo ste sa pýtali, na to som Vám odpovedal. Ale dobre, chceli ste si rýpnuť...
Ja som sa "predsa len neunúval", preveril som si ako veci stoja a bezodkladne som Vám odpovedal. Ale Vy ste občan a ja som Váš sluha, aspoň tak sa to tu píše v inom príspevku. No ja som aj občan a tiež si zaslúžim slušné správanie. Napísal som Vám jasne, že sú tam dopravné značky, ktoré zakazujú bez povolenie MsÚ (nikde totiž také povolenie nevydávajú poslanci a nemyslím si, že je to potrebné schvaľovať, tá ulica nemá žiadny zvláštny štatút, poriadok na nej riešia dopravné značky). Napísal som Vám jasne, že výnimka bola vydaná LEN JEDNA, všetko ostatné je porušovanie predpisov. Ja osobne som niekoľkokrát volal na riešenie stavu Mestskú políciu, ale tá počas dňa rieši aj iné úlohy. Rozprával som sa s náčelníkom MsP, skôr ako som Vám odpovedal, denne prechádzajú tú ulicu, robia nápravu, ale o pol hodiny je to to isté, prečo nenarážate ne štátnu políciu? Tá je tu načo? Viackrát som žiadal účasť ich zástupcu na Mestskom zastupiteľstve, žiaľ, napriek tomu, že sú pozývaní na každé, nezúčastňujú sa - skúste aj tam "pokutrať".
To, že Vy neviete, že "Admirál" je aj penzión, ešte neznamená, že ním nie je.
K Vašej poslednej poznámke, citujem "Na záver pán poslanec, s kým by ste na tomto fóre mohol diskutovať a vlastne robil si tak trochu aj imič, keby ste reagoval, len na otázky tých ktorí sa podpísali ?!" Tak prepáčte, tomuto nerozumiem. Vyzvali ste poslanca, reagoval som, a teraz tu píšete, že si robím imidž!!! Dosť silná káva.
Aby bolo jasné, toto fórum vzniklo na môj podnet, aj preto v ňom reagujem. Nie je to "imidžovka", je to, vážený pane, jedna z foriem komunikácie s voličom. A prečo nereagujú ostatní poslanci? Nuž práve kvôli atmosfére, aká tu je. Vy sa pýtate, my odpovieme. A výsledok? Zase sme len tí zlí a sme terčom anonymných útokov.
Ak ešte niekedy budete vyzývať poslanca, aby odpovedal na Vašu otázku, nepíšte potom, že si tu robí "imidž", alebo po Vašom "imič".
Je mi jedno, čo si o tom budete v budúcnosti myslieť. Na slušnú otázku vždy odpoviem, pokiaľ moje kompetencie a vedomosti budú na to postačovať.

Marian Libiak, poslanec


 
pridané 9.9.2009 12:24:35

Vážený pán poslanec,

Ďakujem, že ste sa predsa len unúval, aj keď v tej Vašej odpovedi je predsa len trošku "ficoviny". Pretože ste poslanec - verejný činiteľ a ja som prosil o odpoveď a nie poučenie. Táto verejná diskusia bude zaujímava, žiaľ len vtedy keď bude anonymná. Pochopiteľne môžem získať potrebnú informáciu aj priamo, keď sa písomne obrátim so žiadosťou na MsÚ, ale potom túto informáciu budem mať len ja a ostatná verejnosť ju mať nebude. A mňa zaujíma ako tento problém vnímajú práve poslanci. Či schválili nejaké pravidlá, alebo to nechali na primátora.V prípade povolenia sa predsa jedná o vynimku a môže to byť veľmi subjektívne rozhodovanie. Nebudem samozrejme nič z Vašej odpovedi komentovať,ale pán poslanec, MsP je poriadkový orgán ktorý si zriadilo mesto,práve Vy poslanci schvalujete VZN o MsP t. j. začínajúc počtom policajtov a končiac schválením náčelníka, ktorého navrhuje primátor mesta. Je priam komické,podávať si vzájomne ako horúci zemiak problém tejto ulice,ktorý je dlho pretrvávajúci z poslanca na občana či volal č. 159. Aké opatrenie ste požadovali Vy poslanci od primátora, ktorému náčelník MsP priamo podlieha? Prijali ste nejaké uznesenie ako MsZ, alebo ste uložili nejaké úlohy na vyriešenie tohoto problému ? Okrem toho nejak mi uniklo, že zariadenie "Admirál" je penzión. Na záver pán poslanec, s kým by ste na tomto fóre mohol diskutovať a vlastne robil si tak trochu aj imič, keby ste reagoval, len na otázky tých ktorí sa podpísali ?! Ešte raz ďakujem.

občan - prosebník


 
pridané 9.9.2009 11:54:33

Pre občana a ostatných...

Súhlasím s príspevkom p.Libiaka a chcel by som poznamenať pár vecí a pre všetkých diskutujúcich. Ak vidíte problém v meste, či už v doprave, parkovaní, porušovaní predpisov alebo VZN mesta tak treba okamžite kontaktovať políciu, mestkú polícu alebo príslušný orgán! Pripadá mi to detinské ako niekto vidí, že sa porušuje alebo dochádza k porušeniu zákona a namiesto toho aby kontaktoval vyššie uvedené organizácie (polícia atď),uteká hneď domov na internet a vyppisuje svoje stažnosti na fórum, a vypisuje nezmysli o tom ako sa nič nerieši a žiada kompetentných o vysvetlenie... Podla mna, kompetentných treba žiadať o vysvetlenie vtedy, keď máte pocit, že dané orgány (v prvom rade,ked ich vy zavoláte a upozorníte na porušenie zákona)neriešili situáciu dostatočne profesiónálne alebo podla zákona!


 
pridané 8.9.2009 18:54:26

To občan - prosebník

Odpoveď na Vašu otázku môžete dostať aj oficiálnou cestou, stačí o ňu požiadať Mestský úrad v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám.
Nie je mi celkom jasné, prečo Vám má odpovedať poslanec, ale dobre, pokúsim sa. Povolenie na státie na Krátkej ulici vydáva primátor mesta a takéto povolenie vydal len jedno!!! Ostatné, aj napriek tomu, že žiadatelia majú pracovisko na tejto ulici, zamietol. Vo večerných hodinách majú ešte povolenie parkovať pred budovou hostia, ktorí sú ubytovaní v penzióne. Stav, ktorý tam vládne je porušovaním predpisov, je tam značka Zákaz vjazdu a Zákaz státia - neplatí, prirodzene, pre dopravnú obsluhu. To, že sa tam porušujú predpisy by mala kontrolovať a trestať predovšetkým Polícia, nielen Mestská polícia.
Za to, že tam dennodenne niekto porušuje predpisy sa ja osobne nečervenám a nebudem sa podľa toho rozhodovať ani o mojej prípadnej kandidatúre na poslanca. Je vecou voličov, ako vyhodnotia moje pôsobenie a koho si vyberú. Červenať by sa mali tí, ktorí nemajú úctu pred zákonom. Čo tak zverejniť ŠPZ-ky áut, ktoré tam parkujú? Alebo aj to majú robiť poslanci? Podľa môjho názoru sme všetci zodpovední za to, ako sa tu žije a bude žiť.
Na záver mám aj ja nejaké otázky. Koľkokrát ste zavolali na BEZPLATNÉ telefónne číslo 159, aby ste upozornili, že sa niečo deje, čo je proti predpisom, proti morálke a pod.? A prečo tu aj pri takejto, podľa mňa úplne oprávnenej, žiadosti musíte vystupovať ako anonym? Na anonymné odkazy nie je povinnosťou nikoho reagovať!!! Napriek tomu som to urobil, ale ťažko to ešte niekedy zopakujem. Kultúra nás všetkých závisí od kultúry jednotlivcov. A nej vedie aj normálny, neanonymný dialóg.

Marian Libiak, poslanec


 
pridané 7.9.2009 14:21:29

Prosba...!

Prosím poslanca, ale môže to byť samozrejme aj poslankyňa nášho mesta, (keby tak pán sám náčelník...och ! ), aby zistil a hlavne zverejnil, aké sú podmienky pre státie motorových vozidiel na Krátkej ulici. Kto ich stanovil a ak sú stanovené kto na základe ich splnenia súhlas pre státie udeluje.
Ďakujem za Vašu prejavenú ochotu.

P.S. V prípade, že nič o čo žiadam neexistuje a vidíte všetci na tej ulici každý deň, to čo ja vidím ak máte v sebe štipku sebareflexie tak sa aspoň červeňajte a rozhodne už nekandidujte pre p.Boha...

občan - prosebník


 
pridané 7.9.2009 11:24:53

Poznatok

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

byvaly byciklista


 
Reakcia na príspevokpridané 7.9.2009 13:01:58

byvaly byciklista

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 7.9.2009 00:21:01

nr-350 EY

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Poriadny SoFFer


 
pridané 6.9.2009 12:54:45

autobusy

autobusy smerujuce na nitru a okolie by mohli ist od stanice spodkom po hlavnej ulici a nie hore na krizovatku stade odist je umenie na aute a nie este autobusy kolona je az po zastavky hlavne o 14:00 hod

vrabelcan


 
pridané 6.9.2009 12:48:52

bohovske prechody

ked idem na aute cez kruhac to je radost o 14:00 tak to zrychlilo premavku v meste prijal by som keby o tejto hodine bola zrychlena premavka na kruhovom objazde od nitry lebo to je neuveritelne

vrabelcan


 
pridané 5.9.2009 23:41:31

znovu kruhovy

Zodpovedni pracovnici nas ubezpecovali ze kruhovy objazd zodpoveda norme. Ako je teda mozne ze v piatok vecer ho zablokoval nadrozmerny naklad v smere do Nitry? Trvalo viac ako polhodinu kym to vytocil a musel sa aj s nakladom vytrepat na ostrovceky...


 
pridané 4.9.2009 17:00:53

doprava

teraz sa ukázalo ako vráble potrebujú obchvat keď už toto kompetentným neotvorilo oči tak už vážne neviem chvalabohu že sa nič nestalo lebo sanitky by mali veľký problém dostaviť sa ........niekto by sa mal vážne zamyslieť toto sa nerobí vôbec to nebolo korektné voči ostatným a súhlasím s predhádzajúcim príspevkom informovanosť bola nulová


 
pridané 4.9.2009 13:05:52

VZN kontra zákon

Možno by mal reagovať niekto kompetentnejší, ale ten sa obťažovať a ani zaťažovať zrejme nemieni.
Zákon o obecnom zriadení č. 369/1990Zb. v znení neskorších predpisov podľa § 6 odst. 1 dáva možnosť obci vo veciach územnej samosprávy vydávať nariadenia;nariadenie nesmie byť v rozpore s Ústavou SR,ústavnými zákonmi,zákonmi a medzinárodnými zmluvami,ktoré ratifikovala NR SR.Na prijatie nariadenia je potrebný súhlas trojpätinovej väčšiny prítomných poslancov. O platnosti VZN rozhoduje podľa čl. 125 písm c) Ústavy SR Ústavný súd SR na návrh generálného prokurátora. VZN stratí platnosť dňom, keď Ústavný súd vydá nález, ktorý musí byť vyhlásený v zbierke zákonov. To znamená,že všetky VZN schválené od roku 1991 v našom meste sú stále platné a vykonateľné. Preto neobstojí žiadny argument, pre ktorý by podľa nich MsP nemohla konať a aby boli k dispozicii všetkým občanom a to jak na Úradnej tabuli, tak na tejto stránke.

očan znalý


 
pridané 4.9.2009 08:22:10

doprava pocas cykl. pretekov

dobry den,

vcera 3,9.2009 asi o 14.50 som odchadzal z firmy -priem.parku domov a do skolky a skoly pre deti.
pri vyjazde od priemys. parku na hlavnu cestu ma zastavil policajt vraj je cesta uzavreta az do ukoncenia pretekov.

bez oznamenia vopred, stella servis nemal ziadne info atd atd.

dakujem za vyborne zvladnutu odstavku, som zvedavy co bude dnes.
Policajti z DI v Nitre si robili len svoju pracu, ale bol problem oznamit takuto vec vopred?

pozdravujem pracovnikov Mestskeho zastupitelstva, hlavne tych co chodia do prace pesi a bicyklom. urcite problemy s dopravou nemaju.

s pozdravom


peter pinkava

pp


 
pridané 3.9.2009 20:06:24

preteky

ja by som chcel len povedať že mesto absolutne nezvladlo dopravnú situáciu v meste počas vyklistických pretekov, bola to katastrofa

vráblan


 
pridané 3.9.2009 20:01:22

preteky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 1

nechapem toto


 
pridané 3.9.2009 12:14:50

???

Padlo tu niekolko otazok... Preco sa knim nikto z kompetentnych nevyjadri?


 
pridané 3.9.2009 08:56:36

Pravidlá cestnej premávky alebo pravidlá slušnosti?


Chcela by som touto cestou poprosiť majiteľov motorových vozidiel, ktorí chodia na svojich autách nakupovať do mesta, aby si svoje autá odparkovali na miestach pre to určených. Prečo? Bývame v centre mesta - na Hlavnej ulici /ako jediní/, naša brána vedie priamo na ulicu a často krát sa nám stáva, že priamo pred našou bránou bez hanby stoja aj 4 vozidlá, čím máme zahatanú cestu a nemôžme sa dostať von. Viem, že trpezlivosť ruže prináša a raz aj vy si nakúpite a prídete k svojmu autu. No a ešte k tomu v poslednej dobe sa nám tak naparkovali dve autíčka, ktoré tam čakajú na svojich majiteľov celý deň /do skončenia ich pracovného času/. Naša situácia je o to horšia, že v súčasnosti sa staráme o synovca, ktorý je invalidný, je na vozíku a a často krát ho prepravujeme autom k lekárovi a v tomto prípade fakt niekedy ide o minúty. Dotazovala som sa na vyriešenie tejto situácie aj u polície a tá mi hovorila niečo o pravidlách cestnej premávky - o zákaze státia pred bránou domu. Neviem či ste na to pozabudli, ale prosím Vás o dodržiavanie prinajmenšom týchto pravidiel, keď už nie tých ľudských - veď ani Vám by sa nepáčilo keby som si pred Váš východ z bytu, postavila svoju staručkú fiatku a vy by ste ma zúfalo hľadali po okolitých obchodíkoch. Ďakujem za pochopenie ale hlavne o zachovanie voľného východu z nášho domu.

 

Žanka


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka