Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané 29.4.2009 10:42:38

prilby......

odchytavat moze.....ale treba verit,ze aj oni su ludia a zameraju sa na alkohol a rychlu jazdu, respektive bzanejsie priestupky ,ako to, ze niekto nema prilbu na useku par metrov..respektive par kilometrov...


 
pridané 28.4.2009 17:54:41

prilby......

Neviem ci ste si vsimli, ale tie znacky su umiestnene tesne PRED odbockou na vinice a pred odbockou na viechu. Takze policia moze odchytavat na tych troch metroch...


 
pridané 28.4.2009 15:31:35

prilby......

Ved prave,kazdy je zodpovedny za vlastnu bezpecnost, tak treba aj na kazdeho uvazeni nechat,ci si da prilby,alebo nie....

Ja konkretne prilbu nenosim a ani o tom neuvazujem...je to na moju zodpovednost....

Tak Vas prosim ,aby ste z toho neurobili zase nejake nariadenie....
reflexne prvky su samozremjmost aj pre mna...
alkohol nech sa takisto tresta....ale prilby su podla mna neopodstatnene....
do 18 rokov nech su povinne...potom kazdy svojpravny obcan rozhoduje sam za seba a tak by to ajmalo zostat...

DAKUJEM

obyvatel VR


 
pridané 28.4.2009 13:06:26

Chodniky,...

Pan Libiak Vy ste to myslel v dobrom, aby si cyklisti neboli nuteni zakupit prilby, ale oni chodci a cyklisti chodia v tme z vinohradov bez osvetlenia, reflexnych prvkov, lebo su v obci. Ale ako pisete za svoju bezpecnost je zodpovedny-nezodpvedny kazdy ucastnik CP.Par € na zakupenie reflexnych prvkov by si vsak mohli najst.

Vodic,chodec,vinohradnik


 
pridané 27.4.2009 13:32:49

To vodic, chodec, vinohradnik...

No, asi sme to naozaj celkom nedomysleli až do finále. V konečnom dôsledku, prilby a iné bezpečnostné prvky sa v štátoch západnej Európy používajú úplne samozrejme. Tam sám cyklista myslí na svoju bezpečnosť a chodí v prilbe aj v meste, či na vidieku...
V každom prípade to posuniem na diskusiu...

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 27.4.2009 11:46:44

RE:Chodniky osvetlenie v intravilane mesta

Je dobre najskor preverit a potom konat. Ked si da Jano poziadavku aby sa vykopala jama vedla cesty, a vsetci vieme ze je to nebezpecne poslanci to schvalia?..lebo si to pytal obcan?!

vodic,chodec,vinohradnik,Vrabelcan


 
pridané 25.4.2009 20:35:42

To Jaro

Posun značenia nepožadovali poslanci, požadovali ho občania mesta. Ja som túto žiadosť tlmočil v rámci interpelácií na MsZ.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 25.4.2009 15:35:27

Vodic, chodec, vinohradnik Vrabelcan

No všetko je to o peniazoch.Ak chceme mať futbal,úľavy na smetnom pre "dôchodcov",dopravu do kostola pre veriacich počas víkendu,upratovanie divokých skládok,dotovať aktivity v rámci sociálnej politiky,tak si musíme uvedomiť,že na všetko ,jednoducho peniažkami nemáme.A o.i. posun označenia požadovali poslanci M.Z.

Jaro


 
pridané 24.4.2009 23:35:49

Chodniky osvetlenie v intravilane mesta

Touto cestou chcem poukazat na to ako si dovolil niekto hazardovat so zivotmi chodcov, cyklistov v meste Vrable.Od nadobudnutia noveho zakona o cestnej premavke, nam plocha nasho mesta smerom na Nitru a Dycku narastla o niekolko stoviek metrov. Niekto tu myslel na nasich spoluobcanov navstevujucich miestne vinohrady, tak aby nemuseli v ramci OCHRANY SVOJHO ZDRAVIA POVINNE cyklisticke ocharnne prilby a reflexne prvky povinne aj pre chodcov.posunul ucelovo hranice mesta dalej.
Zabudol vsak na skutocnost, ze na uvedenych usekoch absentuje verejne osvetlenie a chodniky! Nie je to hazard na ukor zivota chodcov, cyklistov, trestnopravnej zodpovednosti vodica, ked nebodaj zrazi, zrani alebo nedaj boze usmrti niekoho???!!!
Dokedy budeme cakat? Kym sa stane tragedia, alebo tento stav je v plane nejakej upravy aby sa dalej nehazardovalo? Nieco podobne je smerom na H.Ohaj kde stale nie je dokonceny chodnik, ale na sidlisku Luky relativne dobre chodniky opravujeme?
Poslanci zobudute sa!

Vodic, chodec, vinohradnik Vrabelcan


 
pridané 24.4.2009 10:41:04

parkovisko

chcem sa spýtat
i parkovisko pri mestskom úrade je pre autá alebo pre chodcov ako peaia zona.Parkujem tam kazdý den a stále mám problém s chodcami ktorý sa tam prechádzajú a malé deti pobehujú.Od sídliska Zitava si skracujú cestu a vyzadujú si prednost.Dnes pri cúvaní kde medzi mojim autom a múrom bolo asi aste 50 cm a este som chcela ist blissie k múru tak mi stade prebehol mlady pán priznám sa som ho zbadala az ked presiel a este na mna hladel ako si to ja dovolujem cúvat ked on stade prechádza no hrôza celý den mám pokazený tym ze na to myslím ze som ho mohla pritlacit k múru.Majú chodník okolo parkoviska nech prechádzajú po nom .Ja neparkujem na chodníku ani po nom nejazdím, keby tak bolo uz by na mna volali mestskú políciu.Ak by sa dalo spravyt zábradlie od sídlidka mozno by to pomohlo.

Zuzana


 
pridané 21.4.2009 08:46:52

To : odbočenie

pravidlo č. 2 - zmazané. správca

pd


 
pridané 21.4.2009 08:19:25

all amatéri

Nerobte z nás hlupákov ,plná čiara v smere od Levíc tam proste pri odbočovaní na Moravskú je.
Mohla by byť kombinovaná s perušovanou zo strany odbočenia v ľavo .

10000000 km


 
pridané 18.4.2009 16:08:13

to all

...tá prerušovaná čiara tam je...kto hľadá nájde!

VIDIACI


 
pridané 18.4.2009 14:53:44

plná čiara - odbočovanie z Levickej na Moravskú

Neviem pochopit ako môžeš tvrdiť,že pracovník ktorý maľoval plnú čiaru na spomýnanom mieste je pribrzdený...a že ide o Kocúrkovo!
Pracovník si plní svoje pracovné povinnosti na základe neakých pokynov a predpisov, nenudí sa a "nemaľuje" si na zem piškvorky!!! A vzhľadom na Kocúrkovo: ide o to, že vozovka má dve časti - pre dopravné prostriedky jazdiace v oboch smeroch! Ak je tam vodorovná dopr. značka - plná čiara a zároveň zvislá dopravná značka povoľujúca odbočenie vľavo, tak je nadradená tej vodorovnej. Vyplýva to z pravidiel cestnej premávky!!!
A plná čiara platí pre dopravné prostriedky jazdiace v opačnom smere...

zamestnaný vodič


 
pridané 17.4.2009 17:01:03

Plná čiara zase

Nedávno bolo kritizované,že pri odbočovaní z Levickej na Moravskú bola plná čiara ,hoci zvislá dop.značka to osobným autám povoluje.
nejaký pribrzdený pracovník tam kupodivu znovu namaloval plnú čiaru namiesto prerušovanej. proste "Kocúrkovo".


 
pridané 16.4.2009 20:09:38

Krátka a Moravská ulica

Jeden preklep :správne rigoly a nie rygoly.Ospravedlňujem sa.

Jaro


 
pridané 16.4.2009 20:07:28

Krátka a Moravská ulica

Dnes som si všimol,že na Krátkej ulici je vymenená dopravná značka a teda umožňuje pohodlné vystúpenie nastúpenie do vozidiel.Krátka ulica je v strede mesta.Konečne po desaťročiach bola stavebne perfektne zrekonštruovaná pred niekoľkými rokmi.Sú tam všetky inžinierske siete a vytvára dojem pohody (až na tie autá).My čo si ju pamätáme spred cca 10 tich rokov a predovšetkým za bývalého režimu,lem my vieme posúdiť aký je to rozdiel.Nevníma to len ten ,kto to nezažil,alebo je mu to jedno (zámočníctvo,rygoly,rozpadnutá vozovka opadaná omietky...).
Moravská ulica.Viem,že touto ulicou jazdia autá,ale až tak hrozné to nie je.Viem,že so žiadnou pešou zónou sa na tejto ulici zatiaľ neuvažuje a to z dôvodu motorizovanej dostupnosti bytových domov a prevádzok na nej sa nachádzajúcich.Možno niekedy sa to zmení,ale to by bolo na úkor obyvateľov Kašky.
Rešpektujme životné potreby aj tých ,čo na týchto uliciach žijú a podnikajú,zároveň však berme ohľad aj na ostatných a to tak,aby bol vzájomný súlad.
Mestský úrad postupuje v tomto rozumne a cieľavedome.Mnohé mestá nám závidia,verte tomu.

Jaro


 
pridané 16.4.2009 18:13:25

ŽPaV

Z Moravskej vedu 3 pesie prechody - Kratka ul. a 2 pesie prechody ktore vybudovali cez Tropik a Centrum zdravia. Hansova otazka je preto na mieste.


 
pridané 16.4.2009 15:24:05

tiez nechapem

Vy niekde na Moravskej ulici vidíte pešiu zónu hans ?

ŽPaV


 
pridané 16.4.2009 13:48:45

tiez nechapem

Tiez nechapem naco je nam na moravskej pesia zona? Ta ulica je tam potom zbytocna lebo pesi mozu chodit bud cez centrum zdravia alebo cez tropic. Naco potom ta ulica tam je? Donedavna to bola normalne prejazdna ulica tak neviem komu to vadilo. Nech sa laskavo mesto ktomu vyjadri koho to bola iniciativa a dovod takehoto kroku?

hans


 
pridané 15.4.2009 23:54:20

Kratka ulica

Nechápem prečo sa tu umelo vytvára potreba pešej zóny, keď pešiakov tade prejde podstatne menej ako áut. Navyše chodci majú široký chodník po oboch stranách.

Pešia zóna sa jednoducho neosvedčila, treba ju zrušiť. Komu a načo to dnes slúži? Skúste si tam vyložiť práčku na Moravskej. Voľné miesto bude až niekde pri pošte a odtiaľ mám ťahať káričkou cez ten nekvalitný chodník? Najviac áut tam aj tak stále parkuje pri tej reštike na rohu, či čo to teraz je.

90% áut by sa mohlo cez Krátku ulicu hneď otočiť naspäť na sídliska a nesmradiť okolo fitnes centra, pošty, kostola, škôlky,...

peter m.


 
pridané 15.4.2009 22:38:58

Kratka ulica

Ibis vie kedy bude mat tabule vyrobne, nevidim problem objednat auto napr. na 8:00 rano nalozi o 0:30hod odide. Takisto Peservis kolko pracok prinesu do opravy denne a kolko objemnych nakupov sa tu urobi za tyzden? Dva - pat max! Mali by mat manipulacny vozik -rudlu a problem vyrieseny!Takze absolutny zakaz je namieste.


 
pridané 15.4.2009 12:00:36

RE: Kratka ulica

Janka, pokial ja viem v NR, BA ale aj mestach i v Európe napr. na peších zónach je vyhradený čas kedy sa môže zásobovať priamo do firmy.Príjazdové cesty sú vybavené stĺpikmi, ktoré sa v danom čase stiahnu, aby sa mohlo prejsť a potom sa o niekoľko hodín vysunú, takže prejazd nieje možný.
A čo sa týka toho nápadu zásobenia z inej ulice.Osobne si myslím že nosenie práčok(Peservis) či reklamných tabúľ(Ibis) či iného rozmerného a ťažkého tovaru z Hlavnej či Moravskej je dosť stupidný nápad

Peter


 
pridané 13.4.2009 10:12:23

Kratka ulica

Uz tam mal byt davno absolutny zakaz vjazdu. Je to galimatias dopravnych znaciek, hodny mesta Vrable.
Autoskola vyucuje ziakov porusovat zakaz vjazdu?!Ucitelia uz nemozu prejst par metrov peso?! Co na to skusobny komisari?


 
pridané 12.4.2009 21:19:28

krátka ulica

Peter.Tak to je tak,že ak si chcete vyložiť alebo naložiť tovar,tak nech sa páči na najbližšie parkovacie miesto mimo vyznačenú ulicu.Takto to funguje aj v Nitre,Bratislave atď. Bežná vec.Konečne bude na Krátkej kľud a pohoda.

Janka


 
pridané 12.4.2009 14:05:26

krátka ulica

včera som sa dobre pobavil na novom dopravnom značení na Krátkej ulici-k značke zákaz vjazdu s výnimkou dopravnej obsluhy pribudlo zákaz zastavenia s výnimkou udelenou mestom.Pri interných dodávkach sa to dá predstaviť si to, ale neviem ako si viete predstaviť dodávky od externých dodavateľov?!Auto bude musieť ísť a ďalší ho budú musieť vykladať počas jazdy??
Jazdím veľa, ale takúto volovinu som ešte nevidel nikde

peter


 
pridané 11.4.2009 13:34:15

Re XX

Že klesnú zisky obchodníkov to mi neprekáža. Veď aj tak nás len okrádajú . Ppozrite na ceny slov. výrobkov napr. v maďarsku.

Pista


 
pridané 9.4.2009 20:33:36

to: C.S.

máš úúplnú pravdu napr. dnes o 14:55 bola kolóna aut až po most cez Žitavu, ak tam majú byť tie prechody tak aspoň 20m od kruháču.
A ďalšia vec, niežeby mi to strašne vadilo ale tá tabula pri Bažante ktorá upozorňuje na kruháč, tak na nej je že vzdialenosť na kruhový je 150m to kto meral??? aj pri neviem com to vychádza max 50-55 metrov.
Neviem veď uvidíme aká tu bude premávka. Čas ukáže

občan, vodič


 
pridané 9.4.2009 18:57:07

Kruhový a prechody...

Mne sa zda že prechodmy pri kruhovom sa bude premávka len spomalovať... a už to vidím ako sa občas "zasekne " premávka priamo v kruhovom...

C.S.


 
pridané 8.4.2009 14:39:27

Kruhový, prechod pre chodcov

čože to vidieť? Zase sa niekto prepočítal a prerába sa prechod pre chodcov??? To pri stavbe ešte nevedeli, nevideli že je blizko k objazdu alebo? To je ako normalne...


 
pridané 5.4.2009 12:13:23

obchvat

Ešte pár rokov nám obchvat nehrozí...


 
pridané 4.4.2009 21:39:43

obchvat

Ludia chcem sa opytat ci niekto nepozna niekoho zo Zarnovice...

Obcania tohoto mesta tiez chceli obchvat, ked uz bol zacali nadavat, pretoze vsetka doprava isla mimo mesta. a zisky obchodnikov padli az o 70perc.

xx


 
pridané 1.4.2009 08:08:08

Parkovisko na Lukach pri škole...

"Petra"
Projektová dokumentácia je zhotovená a momentálne pripravujeme stavebné povolenie.

ŽPaV


 

 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka