Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané: 27.9.2005 (12:52:44)

To Občan SR
Takže mám aj ja začať písať anonymne? Ja Lampáreň beriem ako vážny nástroj, kde môžem komunikovať s občanom, nech už tento nástroj má akékoľvek meno. Na najbližšom mestskom zastupiteľstve budem interpelovať vo veci zriadenia "Diskusného fóra" - už som mimochodom takúto požiadavku predložil aj v minulosti. Ale niektorí sa aj tak nebudú podpisovať, alebo uvedú falošné meno. Názov fóra nie je problém. Problém je, že sa navzájom poznáme a preto sa nepodpíšete!!!

(ne)Marian (ne)Libiak - anonym

pridané: 27.9.2005 (12:42:19)

Kruhový objazd
Svoje meno napíšen,ale nie do" LAMPÁRNE". Lampáreň je predsa len Lampáreň.Ak by tu bola stránka " Diskusné fórum",tak sa bez problémov podpíšem.Ďakujem za pochopenie.

Občan SR

pridané: 27.9.2005 (12:29:43)

Re Kruhové objazdy
Roboty by bolo. Čo napríklad cyklistický chodník smerom na vinice popri štátnej ceste? Pomohol by aj Inalfákom a Semecsákom dostať sa bezpečnejšie domov, keď už nemajú svetlá a odrazky.

S tými kruhovými objazdmi sú fakt skúsenosti dobré, má ich Šaľa, má ich Poprad, má ich Senec... To je len kratučký výpis.

A ešte raz - veď ich ešte nebudujeme. Občan SR vie, že každej takejto stavbe predchádza nejaká štúdia (napr. výťažnosti cesty, frekvencie dopravy), projekt atď...

A ten obchvat ešte stále nemáme v hrsti, aspoň o tom neviem, vy asi áno, lebo ste bližšie pri zdroji informácií. Bolo by dobre aj meno napísať, aby sme vedeli s kým máme tú česť!!! Aj keď to približne viem...

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 27.9.2005 (11:51:34)

Kruhový objaz
Suhlasím,že kruhové objazdy prispievajú k zvýšovaniu bezpečnosti cestnej premávky,ale musia mať logické opodstatnenie.V prvom rade ide o zabezpečenie plynulosti cestnej dopravy.Podľa Vás ak po výstavbe obchvatu prejde Levickou cestou,alebo Hlavnou v úseku križovatky Hlavná-Staničná za 24 hodín nejakých 500 aut,je potrebné budovať nejaký ten kruhový objazd ?Nebolo by vhodnejšie za tie peniaze vybudovať chodníky ( jedná sa o štátne cesty),radšej pozdlž štátnych ciest vedúcich cez zastavané úzenia Dyčky a Horného Ohája ?

2.Je frekvencia motorových vozidiel a pohybu chodcov až tak dynamická aby bolo potrebé uvažovať v takomto rozsahu o výstavbe dopravných komunikácii ?

3.Odporúčam pozerať na tuto problematiku s nadhľadom a porovnávať dopravnú situáciu v rámci celej SR.Štatistika jednoznačne určuje,že priority v tejto oblasti sú v iných lokalitách SR.

4.Nevaďme sa ! Každý chce to najlepšie,ale ...

Občan SR

pridané: 27.9.2005 (09:44:51)

To Občan SR
Nemusím si dávať pozor na výrazy, ešte som tu nikoho neurazil, viem sa kontrolovať. Môj príspevok bol oveľa komunikatívnejší ako váš. Irituje ma, keď tu hneď, pri akomkoľvek náznaku nejakej aktivity začnú ľudia mentorovať. To sa môžeme kľudne na všetko vyfláknuť, aspoň bude kľud a občania SR sa nebudú musieť triasť o štátny rozpočet. Hlavne, že nám väčšina "mimovrábeľčanov" tíško závidí, čo sa tu za posledné obdobie udialo. A informácií mám dosť. Ak sa aj bude stavať obchvat, to neznamená, že sa netreba ďalej zaoberať bezpečnosťou na cestách, ale nielen na nich. Je jasné, že každý zámer niečo stojí. A to má byť prekážkou na to, aby som tu diskutoval s občanom, ktorý má zaujímavý a dobrý nápad? Rozšíril by som ho dokonca o kruhový objazd pred MsÚ a aj na križovatke Levická a Kolárova. Dosť cestujem po Slovensku a takto to postupne riešia mnohé mestá. Doprava sa stáva bezpečnejšou, zrýchľuje sa vyprázdňovanie ciest okolo križovatky a zároveň sa znižuje rýchlosť aút, prichádzajúcich k objazdu. Ak takáto koncepcia vznikne, zdvihnem za ňu ruku bez zaváhania a nikdy sa za tento čin nebudem červenať.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 27.9.2005 (07:29:22)

Kruhový objazd
M.L.,pozor na výrazy !!!Viem čo píšem.Asi máte málo informácií.Vašu snahu oceňujem,ale ... Každý zámer niečo stoji !!!

ad.Spkojný volič ! Táraj si Ty !

občan SR

pridané: 26.9.2005 (21:42:32)

FW:
Chybička chýba tam slovo: .... asi sa rozumie lepšie ako...

Spokojný volič

pridané: 26.9.2005 (21:41:01)

FW:Kruhový
Pán Libiak pohodička, ten pisateľ kritik sa danej problematike asi lepšie ako MsZ tak ho nechajte táraja. S pozdravom a prianím príjemných chvíľ pri diskusii.

Spokojný volič

pridané: 26.9.2005 (11:11:29)

To: Občan SR
Vážený občan SR, po čase som sa znovu pustil do komunikácie na tmto kanáli a asi z neho znovu odídem. Napádajú ma len sprosté slová, ale tie nepoužijem. Ešte nikto neschválil peniaze na obchvat Vrábeľ, ešte nie je hotový projekt. Ja som napísal, že by kruhový objazd mesto mohlo zaradiť do svojej agendy. Ešte nikto nevyhadzuje štátne peniaze, tak buďme kľudný. Mesto Vráble nemá vo zvyku plytvať, môžete pokojne spať.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 26.9.2005 (07:19:56)

Kruhové objazdy
Uvážte čo chcete!Veď pokiaľ viem,tak bude vybudovaný obchvat a to dopravu v meste poriadne preriedi.Alebo je podľa Vás štát tak bohatý, aby podaromnici vyhadzoval peniaze !!!

občan SR

pridané: 25.9.2005 (20:01:45)

To: spokojný volič
Na moje veľké prekvapenie sa kruhové objazdy stali aj pre mňa prehľadnejšie a rýchlejšie. Určite podporím Váš (tvoj???) nápad a pokúsim sa prostredníctvom intepelácie zaradiť tento nápad do agendy mesta. Je to však štátna cesta a tam mesto nemá rozhodovaciu právomoc. Skúsime, uvidíme.... Dobrý nápad!!!

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 25.9.2005 (13:34:28)

Kruhový objazd
Neplánuje sa niekedy vybudovanie okružnej križovatky pri benzínkach na križovatke ciest 1/51 a 2/511 Nitra -Levice a Zlaté Moravce -Vráble? Vyriešilo by sa veľa kolíznych situácií a časové zdržania zo smeru Zlaté Moravce -Vráble hlavne v čase dopravnej špičky ale aj mimo nej. Ďakujem za odpoveď.

Spokojný volič

pridané: 22.9.2005 (20:19:02)

Cyklisti
skodaze bycikle nemaju technicak po to by zostala mozno 1/4 byciklov

ha

pridané: 12.9.2005 (20:40:25)

Horny Ohaj
Dobry vecr, chcel by sa opytat, ci by sa nedalo vymenit zrkadlo na ceste od Nevidzia do Vrabel pri kostole, ovsem ak to nepatri pod SCC. a este dodaok k Moraskej ulici, nasi pani poicajti ma dnes chceli pokutovat zatoze som ohrozil pana na bicykli.dakujem

Jano N. z Ohaja

pridané: 12.9.2005 (19:54:53)

Cyklisti na Moravskej
Neda mi este nepripojit sem jednu svoju skusenost. Je to skor na pousmiatie, ale chcem tym poukazat, ze ked cyklistovi iducemu v protismere zablikate, on mozno ani nepochopi, co mu tym naznacujete. Raz som zablikal jednemu starsiemu panovi, moze mat tak okolo 60 rokov (+/-). Nechapavo na mna pozeral. No mal som na neho take stastie, ze v protismere mi siel aj druhy raz cez ten den, opat som mu blikol. On to pochopil asi tak, ze sa mu zdravim. Tak teraz vzdy, ked ma vidi ist autom, uz oddaleka mi kyvne rukou. Stava sa mi, ze ho na Moravskej stretavam aj teraz (samozrejme mi ide v protismere), vzdy mi uz oddaleka kyvne rukou, srdecne sa na mna usmeje.

Ak bliknete cyklistovi na Moravskej, nie vzdy to pochopi tak, ako to myslite. :)

spirit

pridané: 12.9.2005 (19:37:31)

To Anton Jung + vinice
V druhom bode sa pripajam k Antonovi Jungovi. Veru, ti cyklisti ohrozuju v prvom rade seba.

Ale dnes som si tak uvedomil dalsie dost nebezpecne miesto. Ako sa vchadza na vrabelske vinice, ta druha odbocka v smere od vrablov do nitry sa nachadza v dost ostrej a neprehladnej zakrute. Casto sa tam stava, ze treba raznejsie pribrzdit, aby nedoslo ku kolizii s autom vychadzajucim z alebo vchadzajucim do ten vinicnej cesty. Podla mna by bolo velmi vhodne umiestnit tam aspon panoramaticke zrkadlo, ak nie aj znizit rychlost tak na tych 60-70. Aj ked neviem, ci ten usek cesty spada pod kompetencie mesta a ci ma zastupitelstvo svojim rozhodnutim na to vplyv... (je to sice v katastri mesta, ale nie je to priamo jeho sucastou)

spirit

pridané: 12.9.2005 (18:23:38)

-jednosmerka-

A.J.

pridané: 12.9.2005 (18:15:54)

40-ka a "jenosmerka Moravecká"
1, Chcel by som úprimne poďakovať,myslím ,že za väčšinu občanov nášho mesta všetkým , hlavne Tebe Marian, ktorí dosiahli obmedzenie rýchlosti na Levickej ceste.

2, Bolo by ešte dobré ,keby sa nám podarilo konečne všetkých cyklistov

idúcich v protismere na Moraveckej ul. "presvedčiť",že svojim konaním ohrozujú hlavne svoje zdravie a životy.

Anton Jung

pridané: 8.9.2005 (13:42:36)

To Marian Libiak
:))

spirit

pridané: 8.9.2005 (09:41:58)

To spirit
Pravdu máme asi obidvaja, takže, ako skoro vždy, je niekde uprostred. Nielen na Levickej, ale vsade, kde je siroka cesta hrzi na prechodoch pre chodcov jedno velke nebezpecenstvo. Vodic idúci pri krajnici postoji, dá prednosť, ten vstúpi do vozovky a vtom ho zachytí predchádzajúce vozidlo, ktorého vodiča ani nenapadne, že keď pred ním niekto postál, že asi dáva prednosť. Nadchod je veľmi nebezpečné riešenie v zime, keď namŕzajú schody a pod.

Skúsme, uvidíme. Náprava sa zjedná, až keď naši vodiči pochopia, že dodržiavanie predpisov a ohľaduplnosť patria k základom normálneho správania sa človeka.

Vďaka za odpoveď, už to bolo z iného súdka :-)

Marian Libiak

pridané: 7.9.2005 (19:32:51)

To Marian Libiak
Ospravedlnujem sa za vyraz, ze je to "chore", to som asi trosku prehnal... No ale aj tak si myslim, ze bezpecnost ziakov a studentov by sa dala riesit aj inymi sposobmi (napr. nadchod pre chodcov). Alebo potom, ked uz tam tu 40-ku mame, nebolo by vhodne ju aspon nejak casovo obmedzit? Napr. len na dni skolskeho vyucovania, a to tiez v case napr. od pol osmej do tretej poobede. Lebo mam skusenost, ze moze byt nebezpecne aj dodrziavanie rychlosti. Vela krat sa mi stalo, ze ak som spomalil na rychlost, ktora bola obmedzena, ostatne auta za mnou ma zacali silou - mocou predbiehat. A praveze taketo spravanie vodicov za mnou moze byt castokrat nebezpecnejsie, ako vyssia rychlost (v meste 60 namiesto tej 40-ky). A som presvedceny, ze fakt, ze sa na Levickej ulici ani ta 60-ka nedodrziava, je chybou dopravnej policie. Ak vsetci vieme, ze sa tam jazdi rychlostou 100kmh, uz davno tam mala policia aspon obcas postavit radar. Nezodpovedni vodici by sa trosku uvedomili a policia by si prilepsila rozpocet.

Ale dobre, ak tam ta 40-ka ostane, budem ju samozrejme respektovat.

spirit

pridané: 7.9.2005 (15:17:50)

to pijan
taknkuje ta ze tam stoja auta?tak vytiahni mobil vytoc 159 a nahlas to kua...zbytocne plytvas pismenkami:)

abeceda

pridané: 7.9.2005 (14:26:15)

zákaz vjazdu k amsťáku
A zase máme pred amsterdamom, každý večer kopec aut. Minule tam stálo ale 5 a nikoho to netankuje!

pijan

pridané: 6.9.2005 (15:02:36)

To Garfield - stevo
No, toto asi nepísal Garfield, lebo s tolkymi hrubicami by som sa moc nechválil, že som chodil na VŠ, aj keď si myslím, že boli urobené zámerne.

Ale pre Garfielda ešte jedna odpoveď - na to označenie 40-ky na Levickej mesto nedávalo peniaze. Je to štátna cesta I. triedy. Náklady s opravou cesty a značením znáša príslušná organizácia - Slovenská správa ciest.

Marian Libiak

pridané: 5.9.2005 (22:11:21)

p. Libiakovy
Mate pravdu, ano 40tka to spomaly, a chcem sa opytat, chodil som na VS do TN avelmi sa mi tam lubil semafor pre chodcov, ktory bol ovladany chodcami, a zo zaciatku mestka policia ktora na to dohliadala a prip.pokutovala bolo by to dobre aj pre mesto-nedodrzanie- pokuta

Garfield-stevo

pridané: 5.9.2005 (09:38:37)

archivácia
májové príspevky nájdete odo dnes v archíve

čokyna - správca

pridané: 4.9.2005 (09:33:46)

To Garfield
Synček, a tie výrazy ako sprosté značenie a blbé označenie a pod. si nechaj pre seba. Prečo by som si napríklad ja mal ničiť nápravy na rôznych spomaľovačoch. Jazdite všetci tak, ako sa má a bude pokoj. Neviem, čo si ty dokázal urobiť pre občanov tohto mesta. Daj vedieť, aby sme všetci vedeli, že tvoje nápady neboli blbé a sprosté a ako a v čom nám pomohli.Ak je značenie blbé a sprosté, tak potom si zrejme myslel, že blbý a sprostý je aj ten, čo ho žiadal. A to si veru vyprosím. Si anonym, tak si frajer. Pristav sa pri mne, keď sa stretneme v meste a porozprávaj mi o svojich námietkach zoči-voči. Stavím sa, že to nedokážeš.

A že si také značenie nikde nevidel? Nuž je mi ťa ľúto, že si slepý, ale ako si mohol získať vodičák?

Marian Libiak, poslanec mestského zastupiteľstva

pridané: 4.9.2005 (09:26:53)

To spirit a Garfield a 40-ka na Levickej
Spirit sa pýta, čí bol nápad dať na Levickú 40-ku. Nuž môj!!! A vôbec to nepovažujem za choré. Sú tam 3 základné školy a 8-ročné gymnázium. Že je cesta široká, je fakt, ale že cez ňu musia deti prechádzať je tiež fakt. Keby sme žili v slušnom štáte, kde dodržiavať zákony je normálne, tak by tam tá 40-ka nemusela byť. Ale to by páni vodiči nesmeli jazdiť ako blázni, niektorí aj vyše 100 km/hod. Mňa sa už vlastne ten problém netýka, moji chlapci sú dospelí, ale som poslanec a uvedomujem si svoju zodpovednosť. Choré sa vám to celé prestane zdať v tom momente, keď dôjde k nešťastiu, potom pochopíte o čo mi išlo. A ja som to pochopil skôr, ako k tomu nešťastiu došlo. Čo je na tom, že sa možno trošku spomalí prejazd na tom cca 200 m úseku? Vychýli sa Zem zo svojej dráhy? Ak Garfield jazdí po celom Slovensku, musel vidieť, že v mnohých obciach a mestách je zónová 40-ka a nič sa nedeje, život tam nepostál. Mať auto a jazdiť na ňom neznamená len tlačiť na plynový pedál, ale napríklad aj byť ohľaduplný. Toto vám, páni, uniká.

Marian Libiak, poslanec mestského zastupiteľstva

pridané: 2.9.2005 (12:47:43)

pozor deti
V dedinach v okoli uz maju aj nove obrovske kriklave tabule "POZOR DETI" tie sa naozaj nedaju prehliadnut. Tie vyblednute blikajuce semafory na levickej niesu nic moc.

vodic

pridané: 2.9.2005 (12:46:13)

zákaz zastavenia
Uz zostava len sa smutne pousmiat nad tym , ako chce nasa mestska policia zbohatnut.Predajna AGF , pred nou nainstalovana znacka zakaz zastavenia. Za rohom striehnu mestsky policajti a .... Roky to nikomu nevadilo, ze tam niekto na chvilu postal. Potrebujem si kupit noviny, alebo z bankomatu vybrat peniaze , je potrebne ist bud do dvora AGF a tvarit sa ako potencialny zakaznik, alebo istzaparkovat pred mestsky urad,z piatich minut sa stava 15 minut, znecistovanie zivotneho prostredia.... proste iba zakazy, prikazy, buzeracia. To ze sa motorkari prehanaju s rachotom po meste, po sidlisku , budia male deti,....zneprijemnuju zivot okoliu rachotom, to mestsky policajti nevidia, nepocuju , alebo ? ......

Co takto dat spomalovacie pruhy na spojnici od drogerie k ZS ?

Casto sa tym stretam po mestach a je to dobra vec co sa tyka bezpecnosti.Prajem mestskej policii vela vybratych pokut, mozno bude na spomalovacie pruhy a zvysi sa nasa bezpecnost.

Stevo

pridané: 2.9.2005 (12:34:51)

40-ka na Levickej
Mne sa ta styridsiatka paci. Privital by som ju v celom meste, hlavne na sidliskach a vsade kde su blizko cesty obytne domy, ihriska, neprehladne kriky. V kazdom meste je uz davno standardom oznacovat sidliska znackou "obytna zona" doplnenu o spomalovace. Vrable su v tomto velmi velmi pozadu. Po levickej sa bezne jazdi viac ako 100 km/h. Teraz to vodicov donuti zbrzdit na 60, ak nechcu prist o papiere. Radary su zbytocne, v kazdom radiu to hlasia a kresby na ceste zafunguju len prvy krat, potom to uz kazdy ignoruje. A na levicku by som pridal aj zakaz predbiehania. Neraz som videl ako pri obiehani vybehlo z bocnej ulice auto, korculiar, cyklista a vobec sa nepozreli ci nieco ide z druhej strany.

vodic

pridané: 1.9.2005 (22:32:03)

Spirit
Spirit má pravdu 40tka? Smiešne... Ročne najazdím cca 20-50000km, od BA cez PP do KE(to bol "príklad") ale tak sprosté označenie som ešte nikde nevidel. Stredu idem do LV po Levickéj asi ja jediny pako som ju dodržal z mnho aut. A dalšia vec, každý

nornálny vodič si všimne/ak tam bude tabula POZOR DETI" že si dá pozor. Bude to spomalovat premávku!!!!, ktora je v silnej premavke dost husta. Na blbe oznacenie ma mesto peniaze, ale tam kde treba dat spomalovace tak na to sa kasle.( dole v meste,alebo sidl luky pri 1117)dakujem a pozdravujem pana Cokynu, na hluposti viem pisat, ale vyjadrit sa po konzultacii s kompetentnymi to uz nie... NIC V ZLOM.

Garfield

pridané: 1.9.2005 (21:50:50)

40-ka na Levickej
zaujimalo by ma, ci to bol napad, dat 40-ku na levicku ulicu? ved je to chore, cesta je siroka. co sa tyka deti, preco sa im radsej nevybudoval nadchod nad cestu, ved tadial chodia hufne len rano (a to tiez hliadkuje mestska policia) a potom poobede. preco by som mal byt teda obmedzovany cely den a vliect sa po rovnej prehladnej ceste krokom?? alebo este snad by bolo riesenim cestu troska zuzit, rozsirit chodniky, chodci by mali viac miesta. nebola by nutna 40-ka. Inak v poprade to mudro vymysleli, tam namalovali na cestu prechody pre chodcov tak, aby z dialky pripominali spomalovacie prahy... Keby sa to tak spravi aj vo Vrabloch, nemuseli by sme ani davat tabulu 40. I ked na druhej strane je pravda, ze take namalovanie prechodov asi nie je koser s vyhlaskou, ale podla mna vzdy lepsie ako 40-ka. Fakt ma tam to nezmyselne obmedzenie rychlosti stve. ako keby sa tam casto stavali vazne dopravne nehody alebo co. Pani poslanci, rozmyslajte nad tym...

spirit

pridané: 1.9.2005 (14:19:21)

to Pán Čokyna
Spamätajte sa, toto tu je halvne o anonymite a o možnosti slobodného úsudku a názoru o dianí sa v tomto meste. Je to apel ľudí na ľudí, čo vyčnievajú z davu. Mojim apelom bolo poukázať na ľudí, ktorí ohrozujú svojím správaním sa tých ostatných. Možno sa Vás tento problém bytostne doktkne a potom sa uvedomíte. Polícia asi nič nevyrieši, nemá na to možnosti. A čo sa týka mojej a Vašej inteligencie- no comment!!! Stačí čítať

chodec13

pridané: 1.9.2005 (13:52:25)

zhlboka dýchaj
sa preber, ty spravodlivostichtivý spoluobčan pokakaný pred uverejnením svojho mena pod informáciou, za ktorou si stojíš! Mestská polícia aj na týchto stránkach vyzýva, aby ste jej ktokoľvek zavovali, ak sa stretnete s porušovaním akýchkoľvek pravidiel občianskeho spolunažívania! To nie je na prestreľovanie sa po internete! Tým, ty mudrlant, nikdy nič nevyriešiš! Nikde! A kľudne na mňa kydaj hnoj, už som si zvykol, a budem to robiť najlepšie, ako viem. Alebo sa na mňa sťažuj na lampárni - nič sa tým nevyrieši, ale ty budeš môcť naďalej anonymne rezať frajera! Gratulujem k úžasnej snahe, nenormálnej šírke odvahy a bezbrehému IQ!

čokyna - správca

pridané: 1.9.2005 (12:57:00)

poďakovanie
Ďakujem pánovi správcovi, že môj príspevok vymazal, asi sa s daným človekom pozná. Nebol ani osočovaný ani ponižovaný a pod., bolo to len odporúčanie polícii, aby zakročila, pretože svojim spôsobom jazdy na motorke a aute ohrozuje ostatných a to normálne zmýšlajúci človek nerobí. Ďakujem-cenzúra bola, je a bude

chodec13


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka