Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané: 30.11.2005 (20:53:01)

most pri T 18
Parkovisko ? No , na Kaške je miesta dosť a keď idem na hokej v Nitre ,tak parkujem na Župnom námestí ! Na naše podmienky na Hurbanovej !

Jarka

pridané: 30.11.2005 (13:08:25)

most pri t18
Chyba je inde. Ako môžu prevádzkovať budovu, určenú na rôzne športové akcie, bez vlastného parkoviska? Na autobusku je vjazd zakázaný a zvyšok majú ohradený plotom. Načo je ten plot? Už tam mohli mať parkovisko.

vodič

pridané: 30.11.2005 (12:18:08)

most pri t18


Pocas akcii v T18 je most komplet obsadeny autami. Je to vynimka s vyhlasky ??? Mohla by mestska policia trochu na to dohliadnut.

tt

pridané: 28.11.2005 (13:51:44)

Čerpacia stanica
Navrhujeme vybudovať malú okružnú križovatku v mieste terajšej križovatky I/51-Dyčka.Tento návrh podporuje aj DI v Nitre

V.P.

pridané: 22.11.2005 (21:35:06)

Cesta Nitra-Vráble
Takýchto úsekou ciest je na Slovensku bezpočet.Či sú alebo udržiavané alebo upravované,to je v kompetencii Vášho p.Mladého !!!

IP: 217.144.18.30

pridané: 22.11.2005 (19:29:21)

1/51
Ja navrhujem zaradiť do zákona Majiteľov starých a dýchavičných hlavne avií a trambusov obviniť z trestného činu všeobecného ohrozenia a bude pokoj s krtickými situáciami.

Vodič profesionál

pridané: 21.11.2005 (20:45:37)

To: OBJ
Ano stotožnujem sa s názorom pána/pani OBJ, aj ja niekolkokrát denne !!! absolvujem cestu do NR a spet ale skutočne je na tejto komunikácii cesta dost prepchatá a ak sa ocitnú vodiči za napr: Aviov ,Liaz alebo strojom ktorý nevyvinie ani vyššiu technickú rýchlost ako 50km/h tak dochádza k tlačeniu šoférov na seba, samozrejme tý čo sa najviac tlačia tak na miestach kde by mohli predbiehat NEPREDBIEHAJU a potom rýchlejší vodiči ich tlačia a predbiehajú zozadu a ak náhodou im niečo vybehne tak sa neni kam zaradit lebo sa všetci tlačia...(sice podla zákona majú byt medzi voziddlami také odstupy aby sa bolo možné medzi ne zaradit)a potom vznikajú také situacie ako vznikajú... Takze to s tými pruhmi je celkom pekná indícia alebo nápad...

M.K

pridané: 19.11.2005 (22:41:14)

Cesta Nitra
Niekolko krat tyzdenne absolvujem cestu do Nitry, no zacina

to byt cim dalej, tym vacsi adrenalin, najmä ak sa dostanete

do kolony, v popredi je Avia, Liiaz a pod.Rychlost 50-70 km.

Nervozita niektorych vodicov narasta, az do takej miery ze

zacinaju riskovat. Kalkuju s tym ze im umoznite zaradit sa pred vas, resp. ze protiiducu vodic pribrzdi.

Riesenie? Vytvorit niekolko dvojprudovych usekov na predbieha-

nie. Viem ze to je nemala, no o akejsi rýchlostnej komunikacii

Nitra-Levice sa nám moze iba snivat. Viem ze mesto nema kom-

petencie riesit tuto situaciu, no jednoducho mi neda podelit sa

o názor na uvedenu temu.

OBJ

pridané: 16.11.2005 (00:45:55)

dopravné značenie
Ak je niekde chybné dopravné značenie, ako je to na úseku Vráble - Lapáš, treba na to upozorniť správcu cesty. Čo na tom že to mesto nemá v kompetencii, ale jeho hlas má väčšiu váhu ako jedného náhodného vodiča. Na tom úseku správca cesty ohrozuje životy vodičov a to už je nie je len na žiadosť ale možno rovno na trestné oznámenie.

vodič

pridané: 14.11.2005 (23:02:27)

To vodič
Nemýľme si kompetencie. Štátna cesta z Nitry do Levíc, a teda aj úsek medzi Lapášom a Vrábľami, je cestou I. triedy a primátor mesta Vráble naozaj nemá čo do nej kecať. Dokonca ju nemá v kompetencii ani predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja. Či časté nehody prispievajú k negatívnej reklame mesta Vráble je sporné. Možno treba požiadať rádio Expres, aby hovorili namiesto Lapáš - Vráble napr. Lapáš - Telince a vec je vyriešená (prepáčte, že som to tak zľahčil, nemal som záujem strieľať si z vás). Primátor mesta Vráble nemá nadprirodzené schopnosti a jednoducho nemôže ovplyvňovať dianie na území celého okresu. Denne po tejto ceste jazdím, žiaľ, to čo predvádzajú niektorí vodiči hraničí s úchyláctvom. Žiaľ, mnohokrát doplatia na ich bezohľadnú jazdu nevinní... Aj Paladin je príkladom, ako si ctí zákony. A ešte sa k tomu aj verejne prizná a má pocit, že je veľký frajer. U mňa len dokazuje svoju duševnú plytkosť...

Tiež vodič, ale normálny!!!

pridané: 14.11.2005 (22:11:07)

FW:Za Vrabľami
Ďakujem za informáciu, nebola zatiaľ verejne prezentovaná, možno som to prehlaidol. Vďaka za odpoveď, príjemný deň.

K nehodám mimo Vrábeľ väčšinou sa zrazia vozidlá s EVČ BA a LV, bohužial pri Vrábľoch ale aj to je určitá reklama.

Spokojný volič

pridané: 14.11.2005 (20:22:23)

aj dnes
A dnes večer ďalšia havária ešte kúsok ďalej pri odbočke na Golianovo. Úsek neprejazdný. Ak by sme to zobrali štatisticky, tak Vráble sú hneď po Bratislave najčastejšie spomínané mesto v dopravnom servise rádia expres. Stojí nám taká "reklama" za to?

vodič

pridané: 14.11.2005 (13:25:48)

To Spokojný volič
Godman nie je celkom informovaný, lebo finančná komisia ešte nepreberala návrh rozpočtu na rok 2006. Ale ak dáva dole klobúk pred týmto nápadom, je to dobre. Tento nápad bol zakompnovaný v našom volebnom programe a postupne sa ide realizovať. Pre rok 2006 je pripravená prvá fáza realizácie cyklistického, ale aj pešieho chodníka smerom na vinice. Mal by viesť od železničného priecestia po odbočku na Viechu. V súčasnosti sa pracuje na vysporiadaní majetko-právnych vzťahov s majiteľmi predmetných pozemkov. Takže snáď sa to postupne podarí vybudovať a zvýši sa bezpečnosť pre návštevníkov našej najobľúbenejšej "relaxačnej zóny" :-)

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 14.11.2005 (13:21:22)

To godman
Odkedy ma nepoznáš? Ja sa chodím otáčať k "Palke". Ale je fakt, že ja nie som vrábľan, ale detvanec!!!

Paladinovi len toľko - ak už nedodržiavaš 40-ku, maj úctu aspoň k 60-ke. Nešťastie sa stane raz-dva, nevieš, kto ti vyletí z uličky. Mám odskúšané na 120 km trati - keď idem podľa vyhlášky, som pomalší o 10 min. Čo je 10 min. proti večnosti?

Marian Libiak

pridané: 14.11.2005 (10:06:45)

to Spokojny vodic
Vynikajuci napad, fakt klobuk dole. Ale ako clen financnej komisie si myslim, ze to do rozpoctu 2006 to nevojde. Predsa len nieje to maly peniaz... Keby sa nasli sukromne zdroje a mesto by len parcipovalo - mozno...

godman

pridané: 14.11.2005 (10:04:22)

To paladin
Len aby Ta fakt nechytili, lebo nasi policajti uplatky uz neberu. Ze vraj prestali.

Nepoznam takeho Vrablana, ktory chodi az k Palke. Ale podla mna tam tiez nasadia hliadku. Takze este raz be careful...:)))

godman - Peter Goda

pridané: 13.11.2005 (18:41:21)

Za Vrábľami
Tých úsekov za Vrábľami je viacero, ale ten najpálčivejší je od železničného priecestia po zákrutu nad jazerom s odbočkou na vinohrady. Trochu sa situácia zlepšila výrubom kríkom popri viničnej ceste ale aj tak tam vznikajú kolízne situácie, kde ide často o život chodcov a cyklistov idúcich ku svojim vinohradom. Bezohľadnosť vodičov je tiež vysoká, ale aj chodci a cyklisti nie všetci sú predpisový čo sa týka osvetlenia alebo chôdze po správnej strane cesty, ktorá vodičov bičuje k agresivite voči nim. Apropo chodci a cyklisti aj na tomto úseku ťaháme voči autám za slabší koniec, preto žiadajme vinohradníci ab sa tu vy budoval chodník ktorý porieši tieto problémy, ale za predpokladu že ho budeme aj využívať, nadštandardný by bol s nejakým svetlom. Skúsme to z nového rozpočtu na rok 2006.

Spokojný volič

pridané: 13.11.2005 (14:58:33)

Ten spominaný ostrovček medzi benzinkami, pravidelne autom prechádzam a nezaujímam ma nejaká vyhláška, ktorá mi to zakazuje. Mám prehľad o premávke, vidím doľava aj doprava, tak prečo by som si mal nadbiehať? Netreba sa nechať šikanovať od blbcov, ktorí s nami robia čo chcú! Takisto aj keď na Levickej nie je veľká premávka (weekend, wečer. noc) určite nechodím 40, ale v pohode 60 - 80. Samozrejme neriskujem, viem čo si môžem dovoliť.

Keď ma chytia, tak to bude môj problém, môžno sa dohodneme na úplatku.

Paladin

pridané: 13.11.2005 (07:58:36)

Lapas-Vrable
Dobry den pan ing.Libiak, nemohlo by mesto nieco robit s usekom od Lapasa po Matador? Najme okolie vynic. Chodiem stade dost casto, tak ako niektory ryskuju a najme ohrozuju inych je neskutocne. Moj napad by bol dat tam tabulu (80 alebo 60km/h) a policiu na meranie rychlosti. Usek od (smer z Lapasa) vynice po kolajnice, skuste to poriesit cez policiu a OSC. Dakujem

Stevo

pridané: 10.11.2005 (21:15:35)

cesta Vráble - Lapáš
Takmer každý deň hlásia nehodu na úseku Vráble-Lapáš. Aj dnes večer to bolo neprejazdné. 2km za mestom máme prvý nebezpečný úsek za zákrutou začínajú zákerné kopčeky, cez ktoré nič nevidno a pritom je tu povolené predbiehanie. Vodič, ktorí uverí dopravnému značeniu začína hru na ruskú ruletu. V tých kopcoch sa schová aj nákladné auto. Ešte aj za odbočkou na Klasov je veľmi neprehľadná zákruta. Zákaz predbiehania a dvojitá čiara by sa tam zišla už dávno.


Môže mesto nejako pomôcť aj tu?vodič

pridané: 9.11.2005 (20:03:45)

To Spokojný volič
No, žiadne sorry netreba. Ja si myslím, že váš príspevok bol O. K. Teší ma, že ste zmenili podpis a vrátili sa k pôvodnému "Spokojný volič" :-)))

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 9.11.2005 (19:32:22)

RE:spokojný-nespokojný volič
Pán Libiak vďaka za pripomenutie vykonaných úspechov za ktroé úprimne ďakujem pretože ste za ich vybudovanie vynaložil maximum svojho úsilia, ale iba pre pripomenutie STE JEDEN zo stálych poslancov ktorý odpovedá na všeliaké zákerné podnety v lampárni vždy s vysokou dávkou inteligencie a slušnosti, iba je mne osobne ľúto že na lampárňové problémy odpovedali iba dve Vaše kolegyne zo zastupiteľstvaˇ, čo považujem za málo možností zistiť ako reaguje zvyšných desať poslancov.Hm asi nemajú prístup k internetu, preto sa nehnevajte chcel som príspevkom vyburcovať aj iných poslancov aby sme sa dopisovatelia presvedčili či Vás poslancov trápia aj problémy nás lampárňových.

P.S Uvedených zasdnutí by som už rád niekedy zúčastnil, ale mám takú prácu, že nikdy neviem kde bude o hodinu, no to nie je na osprvedlnenie, ale cením si všetko čo terajšie vedenie spravilo pre občanov, ale viete treba aj nejakú podpichovačku, myslím si v rámci slušnosti. Ak som sa dotkol prosím sorry.

Spokojný volič

pridané: 9.11.2005 (11:55:21)

most pri t18
Pocas akcii v T18 je most komplet obsadeny autami. Je to vynimka s vyhlasky ??? Mohla by mestska policia trochu na to dohliadnut.


tt

pridané: 9.11.2005 (08:18:48)

To Spokojný? asi už nespokojný volič
Vážený pán volič (dúfajme, že naďalej spokojný),

myslím, že v tomto príspevku nie ste celkom spravodlivý a dovolím si polemizovať s vašim názorom, keďže nepredpokladám, že z MsÚ sa niekto bude unúvať odpovedať - veď toto je len Lampáreň. Myslím, že mesto v posledných 3 rokoch venovalo pozornosti dopravy a problémom s tým súvisiacim pomerne dosť. Skúsme, len tak námatkovo pospomínať... Rozšírila sa Hlavná ulica, čím vznikli nové parkovacie plochy po oboch stranách a zvýšila sa bezpečnosť na tejto ulici... Na viacerých mestských komunikáciách sa natiahol nový koberec - Levická, autobuska, čo prispelo k skvalitneniu jazdy a "ohľaduplnosti" voči tlmičom... Na Levickej sa podarilo zaviesť zníženie rýchlosti na 40 km/h (skúste podebatovať s prednostom, koľko to stálo námahy a rokovaní s tvrdohlavým inšpektorátom)... Vyznačili sa parkovacie plochy na sídl. Lúky, aby sa výjazdy na Čerešňovú stali bezpečnejšími... V pláne budúceho roku je rozšírenie ul. 1. mája podobným spôsobom, ako je urobená Hlavná... Zdá sa vám to málo? Ja verím, že po prečítaní týchto pár riadkov sa znovu budete podpisovať ako spokojný volič :-). Mimochodom, 16. novembra o 17.00 je vo veľkej zasadačke verejné zhromaždenie občanov k rozpočtu na rok 2006. Srdečne naň pozývam všetkých občanov, ktorým nie je dianie v meste ľahostajné.

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 8.11.2005 (20:54:19)

Re:parkovanie
Mesto Vráble rieši pálčivejšie problémy ako je doprava statická alebo dymanická na sídliskách alebo pumpách. určite je dôležitejšie poriešenie nejakého štadiónu kde chodí na zápas cca 500 fanúšikov, alebo do T18 kde je návštevnosť cca 300 ľudí raz za týždeň v priemere ako nejaké problémy dopravné na sídlisku, na ulici alebo ohľadom kultúrneho stánku! Podotýkam Vráble aj Dyčkou a H.Ohajom majú cca 10.000 obyvateľov takže si urobte úsudok pre koľko spoluobčanov sa zlepšujú podmienky na šport.

Spokojný? asi už nespokojný volič

pridané: 8.11.2005 (18:32:54)

parkovanie
Kedy sa konečne vyrieši parkovanie na sídlisku Žitava.Krúžime tu okolo panelákov a hladáme miesto na zaparkovanie.A keď ho aj nájdeme,tak nejaký chytrák sa aj tak postavý za nás do stredu vozovky.Je to úžastné cúvanie.Pán Čokyna,už ste dúfam spokojný že som to napísal sem.Mimochodom,v lámpárni všeobecne je viac takých príspevkov.Prečo ste nedali aj tie preč?To si musite robiť uštipačné posmechy?Ale asi vám to robí dobre.Mne to nevadí.Len tak ďalej.Nie každý sme taký dokonalí ako vy.

SD

pridané: 7.11.2005 (08:51:09)

Ostrovcek
Vrable si budu musiet zvyknut, ze existuje pomerne velky boj v priemysle spracujucom a predavajucom naftu a jeho modifikacie, inak povedane benzinky. Slovnaft zainvestoval pomerne slusnu sumu na rekonstrukciu svojej cerpacej stanice, myslim ze jej uroven sa da porovnat s OMV. Ten ostrovcek je pomerne drzo zvoleny variant oddelenia sa od konkurencie. Myslim vsak, ze mesto na cele s primatorom tento problem vyriesia k spokojnosti svojich obyvatelov, pretoze predovsetkym o nich v tomto probleme ide.

godman

pridané: 2.11.2005 (20:05:54)

Re: ostrovček pri benzínkach
Pozor na súvislú neprurušovanú čiaru ! Tá sa nesmie prekračovať, vysvetlenie podľa zákona 315/1996 vodorovná dopravná značka V1 a V1b - pozdĺžna súvislá čiara , tieto značky je ZAKÁZANÉ prechádzať alebo presahovať nákladom ak to nie je potrebné na obchádzanie alebo ODBOČOVANIE na miesto ležiace mimo cesty, takže tam platí zákaz otáčania až po autobazár. Bez porušenia predpisov je možné sa otočiť až za železničným priecestím, pri parkovisku PNZZ alebo PAL.

Bacha na policajtov, lebo to policajní inžinieri pripravili na výber pokút od chudákov vodičov.

Vodič profesionál

pridané: 2.11.2005 (12:08:19)

Ostrovček
Vyjadrí sa konečne niekto kompetentný k tomu ostrovčeku alebo radšej budú všetci čušať robte už s tým niečo a nespite!Zobudíme sa až vtedy ked sa tam niečo stane?!

Juro

pridané: 1.11.2005 (23:52:25)

Ostrovcek pri benzinkach
Nikde tam nieje zakaz otacania, tak neviem preco tolko rozruchu. Je jasne, ze teraz je otacanie ovela tazsie a nebezpecnejsie, ako ked sa odbocovalo rovno z pumpy, ale to je teraz taka moda vsade davat hentie zatarasy. Videl som to v Prievidzi. No vam poviem, tam toho naskladali 10x tolko na meter stvorcovy ako vo Vrabloch... Cudzieho vodica tam pri prejazde rovno trafi slak, to nema sancu prejst, ani pochopit.


A este pozor na otacanie v krizovatke na dycku, to uz vobec nieje podla predpisov.

vodic


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka