Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

pridané: 30.5.2007 (09:54:54)

stred slovenska
chcem informovat, ze co obcas vecer resp.rano stretavam autobus na Zvolen cez Krupinu... Je to malo a dost v zlých čas.rozmedziach..
No vsak tí čo poznaju ZV, BB a okolie so Zvolena neni az taky problem sa dostat do BB pretoze BUS stanica vo ZVje hned oproti vlakovej..a dalsia vec ako to casto pouzivaju moji.rod.prislusnici, chodia autobusom do LV a stade na stred SR s vlakom.. a myslim si vlakom cestovat je pohodlnejsie /iba moja skusenost, vec nazora/

Stevo z Vrabel, ale s bystrickou krvov

pridané: 29.5.2007 (17:33:02)

nový spoj ešte raz
Tak všimol som si,že by mala byť nejaká diskusia o regionalnej doprave.Veľmi mi z Vrábel chýba spojenie so stredným Slovenskom.Neviem,či by nemohli kopetentí ľudia pouvažovať aby sa vytvorila autobusová linka Vráble-Banská Bystrica.Na tento smer nechodí žiaden spoj a autobusy idúce cez Zl.Moravce,sú totálne preťažené.Možno by stálo pouvažovať,predlžiť ho až do Podhajskej,pretože mnoho ľudí z Ban.Bystrice toto stredisko navštevuje ,resp.v opačnom smere na Donovaly alebo Tále.Nuž pouvažujte o tom tí,ktorí máte na to vplyv.Díky.

stredoslovák krstený žitavou

pridané: 28.5.2007 (23:13:10)

re: k téme nový spoj
Príspevok si pred odoslaním najprv skopíruj. Často sa stáva že to neprejde buď kôli kódu, alebo to dlho pišeš, alebo je moc dlhý... Ak sa príspevok hneď nepridá, len ho znovu nakopíruješ.

peter

pridané: 28.5.2007 (16:37:47)

k téme nový spoj
No vidím,že môj príspevok nebol prijatý,pretože v texte rámiku mi nebolo jasné,či sa jedná o písmeno e alebo c.Myslím,že ste si mohli na to zvoliť iný typ písma

stred

pridané: 24.5.2007 (19:09:59)

archivácia
februárové príspevky nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 20.5.2007 (22:30:22)

pre dodo g od dodo bartko
ja si nedovolim len-tak vojst do useku oznaceneho zakaz vjazdu

su taky experti, co je im znacenie pre srandu a potom ich ostatky pohrabu s jesennym listim v parku. Vid pripad dnes rano okolo 6.30

Maznzelka vystartovala s postele na to ako popred nas prefrcal NESKUTOCNOU !!! rychlostou najaky dopravny prostriedok a v zapeti bolo pocut strasny buchot. Je vecou tej osoby co v tom aute zo sebou urobi, ale ked moze ohrozit zivot nevinnych ludi, kdesi na chodniku, tak je to pre mna terorista ako ti z 11.9. v USA.

dodo bartko

pridané: 18.5.2007 (19:06:45)

for "marian"
Velmi dobre poznam vas "status" a tiez viem ze aj J. Cokyna travi asi viac casu inde ako na urade. Ale po docitani tych prispevkov mi to tak napadlo. Nemusel som to sem davat ale nedalo mi. Nechajme to :)))

svojim sposobom podpisany

pridané: 18.5.2007 (15:28:52)

To nepodpisany
Pán nepodpísaný, ale to je "hluboké nedorozumění" :-). Ja nie som zamestnancom MsÚ a ani tam nikde v kancelárii nesedím. Som od nich cca 20 km, takže v tomto kontexte to už možno nie je také zábavné, aj keď pripúšťam, že zostávajúci dvaja účastníci tejto výmeny názorov mohli, ale určite to tak nebolo, byť v jednej kancelárii. To by si ale museli navzájom uvoľňovať stoličku a presadať za PC. To by už naozaj bolo zábavné :-)

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 18.5.2007 (13:12:41)

ďakujem Juraj, tiež mi včera kolega gratuloval k meninám a nestačila som sa čudovať prečo :)

Gisel

pridané: 18.5.2007 (11:13:19)

for "tiez nepodpisany"
Len som mal zrazu pred ocami tychto 3 panov ako sedia v jednej miestnosti niekde na urade a horlivo si navzajom posielaju prispevky. A prislo mi to smiesne. Len tolko

nepodpisany

pridané: 18.5.2007 (09:16:14)

aha, gisel!
včera mal, tuším, tvoj nick meniny! všetko najlepšie, haha!

čokyna

pridané: 18.5.2007 (09:06:36)

páni
Som rada, že ste problém rozdebatovali a hlavne, že z toho vzišiel kladný výsledok - že sa na Vrábeľskej stránke dozvieme o dôležitých veciach.

Gisel

pridané: 18.5.2007 (08:47:25)

To: zial nepodpisany
A čo ťa na tom pobavilo?

tiez nepodpisany

pridané: 17.5.2007 (20:42:18)

cesta
No možno to tak vyznelo,ale nebolo tomu tak.

Ing.Vladimír Pavlovič

pridané: 17.5.2007 (20:08:16)

cesta
Hehe. Mi to pripada ako by ste vsetci sedeli v jednej miestnosi a posielali sem prispevky (nebrat ako vycitku!!!! Ale pobavilo ma to)

zial nepodpisany

pridané: 17.5.2007 (15:46:02)

Štúrova ulica a nielen ta
Od zajtajšieho dňa bude na tejto stránke jedna novinka-zverejnené všetky nové stavebné konania .

Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV

pridané: 17.5.2007 (14:00:53)

Re: Štúrova ulica
Vlado, tu predsa nejde o to, kto opravu povolil alebo realizoval. Internetová stránka www.vrable.sk je stránka, ktorá nie je stránkou MsÚ, alebo nejakej inej organizácie. Je to stránka, ktorá by mala poskytovať SERVIS obyvateľom a návštevníkom mesta Vráble.
Servisom rozumiem aj to, ak oznámim občanom mesta, že v dňoch xy sa bude na ulici Štúrova robiť oprava povrchu vozovky a budú mať sťažený, alebo znemožnený prístup autom do svojich domov. Takže tvoj oznam vlasne nič neriešil. Ale nechajme to na osobnú debatu.
Zamestnanci MsÚ sú tu kvôli občanom, nie napriek občanom. Keď vieme oznámiť obmedzenie dodávky vody alebo odstávku elektriky, tak v budúcnosti určite budeme vedieť oznámiť aj zmenu organizácie dopravy. Aspoň dúfam... A určite si na tom osobne dám záležať, aby to tak bolo!!!

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 17.5.2007 (13:27:54)

Štúrova ulica
Opravu Štúrovej ulice-súvislej opravy krytu vozovky,cesta II/511 v km 48,800-50.000, objedla RSÚC Nitra,realizovala ju spoločnosť Cesty Nitra (I.S.).O uzávierku a obchádzku požiadal zhotoviteľ.Dopravné značenie schválil DI Nitra.Teším sa,že investícia skončila vo Vrábľoch a nie inde.Uzávierku povoľoval OÚ Nitra,nie mesto Vráble.

Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV

pridané: 17.5.2007 (11:00:45)

Re: Štúrova ulica
Nepodpísanému, ktorý odpovedal dodovi bartkovi by som chcel povedať len toľko (a môže byť urazený a naštvaný a ponížený a ...) že jeho odpoveď je ALIBISTICKÁ a nehodná tejto doby.
Ja som už viackrát, a noposledy na aprílovom MsZ apeloval na poslancov, ale hlavne na zamestnancov MsÚ, že "Lampáreň", teraz v zmysle môjho návrhu premenovaná na "Diskusné fórum" je na stránke v úlohe komunikačného nástroja medzi samosprávou a občanom. A vysvetlil som tiež, že na blbé príspevky reagovať netreba, ale na seriózne by mala byť povinnosť reagovať. Je to forma styku s verejnosťou. Možno príspevok, na ktorý odpoviete v tomto fóre ušetrí kopu Vášho času, a občania Vám nebudú musieť telefonovať, chodiť osobne a vytrhávať Vás z pracovného rytmu. Jedna Vaša seriózna odpoveď môže byť prospešná pre desiatky ľudí v meste.
A že obchádzka nebola záležitosťou mesta? Tak toto nie je pravda ani v najoptimistickejšom prípade. Internetová stránky mesta je služba občanovi a mala by ho informovať nielen o benefitoch vo forme koncertov, vystúpení a pod., ale aj o ťažkostiach, ktoré občanovi v meste vzniknú.
Včera som absolvoval seminár o informatizácii verejnej správy (z nášho MsÚ na ňom nebol nikto), ktorý organizoval bezplatne Datalan, jedna z najväčších firiem v tejto oblasti, a keď hovorili o tom, čo by malo byť prednostne zverejnené na stránke mesta z obmedzení, tak obchádzky a dopravné výluky boli na treťom mieste, hneď za hrozbami prírodných živlov.
Takže toľkoto z mojej strany... A teším sa na časy, kedy komunikácia s občanom v tomto fóre nebude nepríjemnou povinnosťou, ale niečím prirodzeným a normálnym. Veď práca v "Diskusnom fóre" sú vlastne virtuálne "Stránkové dni"...

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 17.5.2007 (09:40:02)

mohli - nemuseli
v súvislosti s mojím predchádzajúcim príspevkom: voľakedy ma učili, že úradník môže robiť len to, čo mu dovoľuje (vymedzuje?) zákon, kým občan všetko, čo zákon nezakazuje (sranda, ale vôbec to nie je to isté). na základe toho by vlastne úradník nemal prekročiť svoj tieň - zákon jasne povie "toto urob" a nehovorí "použi pri tom rozum". to znamená, že úradník má istý svoj manuál, podľa ktorého keď postupuje, splnil si povinnosti (za ktoré berie plat) a basta.
učili ma však (však, pali), že toto možno platí o úradníkoch štátnej správy, policajtoch, či podobných orgánoch (pričom sa nechcem nikoho dotknúť), o úradníkoch samosprávy by to však platiť nemalo! ono totiž nie sú len úradníci plniaci si povinnosti, oni sú aj občanmi mesta v ktorom žijú a plnenie ich povinností priamo súvisí s kvalitou života v ich okolí! oni sú aj spoluobčanmi tých, ktorí vznášajú prípadné pripomienky či sťažnosti - stretávajú sa denne na uliciach! a teda - logicky vzaté - toto by mal byť ten typ úradníkov, ktorí vidia aj nad rámec svojich povinností, vedia, čo a ako treba urobiť a prekračujú svoj tieň napriek tomu, že plat majú stále ten istý! lebo, kde inde si má človek uvedomiť, že toto je SLUŽBA VEREJNOSTI, ak nie práve tu?!!!
ale, keďže časy politických školení mužstva (chvalabohu) skončili, niet sa kde, niet sa s kým o tom porozprávať, vysvetliť si to a teda tento môj príspevok berte ako pivné debatovanie v pracovnej dobe v rámci ktorej ma, mimochodom, platíte. ale, sorry, nemohol som si odpustiť ...

juro čokyna

pridané: 17.5.2007 (09:26:06)

štúrova ulica
pôvodne som si tiež myslel, že keď mal niekto upozorňovať, mala by to spraviť ssc (ako to uvádzajú zrejme moji kolegovia v príspevku podo mnou - nepodpísaní, napriek tomu, že pán bartko vzniesol serióznu námietku a podpísal sa ...). už o tom ale nie som celkom presvedčený (chvíľka rozmýšľania + mierna výčitka zo strany poslanca libiaka). možno by mesto (či už prostredníctvom profesionálneho správcu stránky, či odborných oddelení) naozaj malo svojich občanov informovať o tom, aké obmedzenia ich čakajú. rekonštrukcia cesty na štúrovej ulici nám musela byť ohlásená, vedeli sme teda o nej a MOHLI sme ľudí informovať. Ak sme si to doteraz neuvedomovali a niekto nám to pripomenul, možno MOHLA byť odpoveď "aha, prepáčte, jasné, vedeli sme o tom, a mohli sme vás informovať - nabudúce to tak urobíme"! MOHLA - nie je. zasa sa (mám dojem) urážame a hádžeme ten problém na niekoho iného. a nevyriešili sme problém ani nateraz, ani do budúcna (veď načo?). chápem, že je to takto pohodlnejšie ...

juraj čokyna - tiež msú, lenže s podpisom

pridané: 17.5.2007 (08:36:54)

Štúrova ulica
Na opravu cesty mal upozorniť investor a nie mesto.Investorom je SSC .

pridané: 17.5.2007 (04:19:57)

Sturova ulica
To co pise pan Bartko neviem odkial to nabral,byvam tiez na tej ulici,a ja som nemal ziaden problem dostat sa domov a tiez som chodil na aute,a dostal som sa az bez problemov domov,a ten pohovor s cestarmi,no neviem,aj mna videli ze tam chodim na aute a nic nehovorili,takze s prejazdom som nemal problemy.A je pravda,ze mesto mohlo nejak upozornit na tuto opravu cesty.A bol to dobry napad opravit tuto cestu,lebo uz to tam bolo strasnom stave a dufam,ze teraz pride na rad oprava chodnika,lebo tam to tiez nie je ziadna vyhra

dodo g

pridané: 15.5.2007 (19:53:39)

archivácia
príspevky z januára nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 14.5.2007 (17:05:20)

Oprava Sturovej ulice
Dobry den.

Dnes poobede som bol nemilo prekvapeny "nemoznostou" sa dopravit autom domov aj s pomerne tazkym nakupom. Zislo by sa keby dotknutych obcanov o takychto tychlych akciach informovalo mesto aspon malym papieriekom hodenym do schranky:

Vazeny obcania.

Ratajte s tym ze v dnoch x-y sa bude od a-b hodiny opravovat ulica pred vasim domom, takze mozte byt obmedzeny v jej pouzivani Vasim osobnym automobilom. Zariadte si zivot opdla toho.

Staci.

Potom nepozeram ako puk, ze co teraz.

PS: cesta sa da pouzivat, ale zistil som to az pesou obhliadkou a konzultaciou s cestarmi.

dodo bartko

pridané: 7.5.2007 (23:13:21)

To: JA
Až teraz som pochopil, zrejme ide o tie prenosné značky, ktoré sú pri drogérii :-))) Tak to asi niekto zabudol odniesť, opravoval sa tam na Levickej poklop a toto je asi pozostatok. Tak pardon "JA". Ide z mojej strany o "hluboké nedorozumění"...

Marian Libiak

pridané: 7.5.2007 (20:52:51)

40tka
nech je na LUKACH 40tka, som za to pretoze tam byvam, a moje deti najme vecer sa boja chodit cey cestu, ked vydia auto resp.motorku ktora huci a ktomu ide rychlo..... ale chojde su pozriet tie znacky su naopak, ako keby z Luk sa malo ist 40tkov na Levicku.... prosim upevnite ich tam na pevno.... dik

JA

pridané: 7.5.2007 (15:27:43)

40-ka
Tie 40- ky sú opdstatnené.Mesto nie je pretekárska dráha.

Tono J.

pridané: 7.5.2007 (11:51:52)

Re: 40tka z Luk na levicku
Priatelu "JA". Uniklo ti nieco... :-) Pred casom tu bolo pomerne velke mnozstvo prispevkov, ktore upozornovali na bezohladnu a rychlu jazdu motorkarov a aut na komunikaciach sidliska Luky. Pohybuje sa tam v blizkosti cesty mnozstvo malych deti. Ta 40-ka je tam spravna. Ja osobne by som v takej hustej obytnej zone odporucal este nizsiu rychlost. Tych cca 10 sekund, ktore stratis prejazdom sidliska znizenou rychlostou su daleko viac, ako strata zdravia, ci nebodaj zivota v dosledku neprimeranej rychlosti. Mesto len reagovalo na spolocensku objednavku a tak to ma byt. V tomto sa snad nazorovo zhodneme :-)

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 4.5.2007 (13:09:25)

NN
načo toľko zlosti? dalo sa to veru aj inak napísať (ale, čo už ...). priatelia, prosím, aby ste nereagovali na predchádzajúci príspevok, alebo ak, tak pokojne.
mimochodom diskusia o cestnom obchvate je na inom mieste ..

čokyna - správca

pridané: 3.5.2007 (21:35:05)

obchvat
Vsetci tu vypisujete o obchvate, ale z vasich slov bude velka nula... Nech sa urobi a bude pokoj. Ale kde vziat na to prachy? Ci 40tka , alebo 60tka, vsetci len kvakate to iste do okola.... Ked sa vam nepaci dopravny stav, poskladajme sa na to.... ako to funguje na zapade... ludia cosi chcu tak si zaplatia.... Slovensko neni velke, ale velke su oci pre vsetko..... a slov milion krat viac..... Tunajsia lamparen je fajn, poriesi sa, po case.... Vsetci chceme mat vsetko rychlo, ale ako sa vravi, ani slienka sa rychlo nevykaka... tak co teda?

NN

pridané: 3.5.2007 (15:03:32)

40tka z Luk na levicku
co je to za 40tku z Luk na levicku? mozno som prispal, ale nejak mi unikla pointa

JA


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka