Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Denný stacionár otvorený

Obyvatelia mesta Vráble môžu využívať služby nového denného stacionára

Vráble 24. októbra (TASR) Obyvatelia Vrábeľ môžu od minulého týždňa využívať služby nového denného stacionára. Zariadenie vzniklo v priestoroch neziskovej organizácie Society Vráble na Žitavskej ulici. Sociálnu službu môžu využívať fyzické osoby odkázané z dôvodu veku alebo zdravotného stavu na pomoc inej osoby.

Pracovníci zariadenia poskytnú počas pracovných dní v čase od 7.30 do 15.30 hodiny svojim klientom sociálnu starostlivosť, dohľad nad seniormi, rôzne voľno-časové aktivity, spoločenskú a záujmovú činnosť. V prípade záujmu je pre klientov zabezpečený aj obed. Záujemcovia o denný stacionár sa môžu prihlásiť na oddelení sociálnych služieb na mestskom úrade, informovala Jana Macáková z vrábeľskej radnice.

Zriadeniu denného stacionára predchádzal prieskum, ktorý realizovalo mesto Vráble medzi občanmi. Z 51 oslovených ľudí prejavilo záujem o túto službu 39 obyvateľov mesta. Službu privítali najmä rodičia detí s rôznym zdravotným postihnutím, ktoré potrebujú celodennú starostlivosť. Osobu odkázanú na starostlivosť dovezú príbuzní do zariadenia a po niekoľkých hodinách zasa odvezú do domáceho prostredia. Služby stáleho kvalifikovaného personálu plánuje mesto doplniť aj aktivitou z radov dobrovoľníkov. Príjmy z prostriedkov klientov a zo štátnych prostriedkov by mali byť postačujúce na úhradu prevádzkových nákladov, finančnú pomoc však nevylučuje ani mesto Vráble.

Autor: tasr


Zdroj: http://agentury.sme.sk/c/7456665/obyvatelia-mesta-vrable-mozu-vyuzivat-sluzby-noveho-denneho-stacionara.html#ixzz3KLW52KlW

 

 


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka