Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

e-Kasa - informácia Daňového úradu v Nitre pre podnikateľskú verejnosť (zverejnené 6. 5. 2019)

e-Kasa - informácia Daňového úradu v Nitre pre podnikateľskú verejnosť (zverejnené 6. 5. 2019)Vytlačiť
 

Daňový úrad Nitra  upozorňuje podnikateľskú verejnosť, že novelou zákona o elektronickej registračnej pokladnici č. 368/2018 Z. z. sa zavádza od 1. 7. 2019 nová forma  elektronickej registračnej pokladnice tzv. on-line registračná pokladnica. Podnikatelia ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia do 30. 6. 2019  podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-Kasa klient z dôvodu, že končí platnosť používania  ERP (elektronická registračná pokladnica).  

Kompletný postup prechodu na eKasu je upravený na Portáli finančnej správy, je zreteľný, sprevádzaný grafickými ukážkami a nájdu ho všetci podnikatelia priamo na portáli finančnej správy v časti eKasa – podnikatelia.

Na základe uvedenej novely zákona Daňový úrad Nitra a jeho organizačné zložky vyzývajú podnikateľov, aby čo najskôr  požiadali o pridelenie kódu pokladnice e- Kasa elektronicky. Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných júnových dní. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1. júla zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne.

Všetky potrebné informácie nájdete na PORTALI FINANČNEJ SPRAVY na www.financnasprava.sk

 

Ing.  Radoslav Uharka v. r., riaditeľ, Daňový úrad Nitra

 


 
 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka