Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Vráble sa pridávajú k mestám, ktoré zakladajú biodiverzitné lúky (zverejnené dňa 9. 7. 2019)Vytlačiť
 

luka.jpgV uplynulých týždňoch viaceré mestá na Slovensku avizovali zakladanie biodiverzitných lúk. Cieľom tohto projektu je podpora a zachovanie druhovej rozmanitosti rastlín a živočíšnych druhov. Najväčšia zmena v starostlivosti o mestskú zeleň spočíva v zachovaní prirodzeného stavu zelene, ochrane rastlín a ochrane životného prostredia. V záujme dosiahnutia tohto cieľa dochádza k zníženiu frekvencie kosenia. Pilotný projekt sa rozhodlo vykonať aj mesto Vráble.

V spolupráci s realizačnou firmou TBR s. r. o., ktorá oslovila mesto s touto myšlienkou, bola vybraná prvá skúšobná lokalita, ktorá sa nachádza na Sídl. Žitava pri novej výsadbe stromov, ktoré boli vysadené na jar tohto roku. Uvedená plocha bude upravená a pripravená na výsev lúčnych kvetov. Realizácia by sa mala uskutočniť v priebehu 28. – 29. týždňa 2019. Táto lokalita nebude intenzívne kosená, kosba sa vykoná maximálne jeden - dvakrát ročne. V závislosti od úspešnosti tohto projektu sa bude uvažovať o rozširovaní lokalít určených na zakladanie biodiverzitných lúk.

Veríme, že týmto krokom sa podarí prispieť k živočíšnej biodiverzite v našom meste a že občania mesta ocenia i estetickú stránku tohto nápadu.

Spracovali:
Mgr. Klaudia Šemeláková, referentka OŽPaV
Mgr. Viktor Németh, referent pre komunikáciu s verejnosťou


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka