Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Spoločnosť ENVI – PAK ocenila mesto Vráble za dosiahnuté výsledky v oblasti triedenia odpadu (zverejnené 14. 5. 2019)Vytlačiť
 

Podľa informácií od spoločnosti ENVI – PAK dosiahlo mesto Vráble v spolupráci s touto spoločnosťou v roku 2018 množstvo triedeného komunálneho odpadu celkom v objeme 899 832 kg.

Spoločnosť ENVI – PAK je prvou oprávnenou organizáciou zodpovednosti výrobcov v SR podľa zákona o odpadoch. Jej prioritou je neustále zefektívňovať systém triedeného zberu, zhodnocovania a recyklácie a optimalizovať jeho nákladovosť. Spoločnosť financuje triedený zber odpadov aj pre mesto Vráble. V roku 2018 uhradila náklady za prevádzkovanie triedeného zberu v našom meste v celkovej výške 54.389 € bez DPH.

Aj naše mesto, vďaka tomu, že je súčasťou systému ENVI – PAK prevádzkujúceho triedený zber odpadu, prispelo v minulom roku k celkovej úspore produkcie skleníkových plynov v množstve 59 263 667 kg CO2.

Uvedomujeme si, že množstvo vytriedeného odpadu sa bude zvyšovať len vďaka občanom, ktorí budú k triedeniu pristupovať zodpovedne. Osveta a vzdelávanie obyvateľov je najlepšou cestou, ako nás motivovať k tomu, aby sme odpad triedili správne a aby sa množstvá vyseparovaného odpadu zvyšovali.

Mesto Vráble v spolupráci s touto spoločnosťou zabezpečilo v roku 2018 viaceré vzdelávacie a osvetové aktivity na podporu triedenia odpadu určené pre svojich občanov:

  • Prezentácia o triedení odpadu určená pre ZŠ a MŠ
  • ZŠ a MŠ - prednášky pre učiteľov (USB s materiálmi)
  • ZŠ a MŠ pomôcky - triedenie odpadu
  • Nálepky na kontajnery
  • Informácia o správnom nakladaní s odpadom a základné pravidlá súvisiace s predchádzaním vzniku odpadu, nakladaním so zálohovanými obalmi, systéme financovania triedeného zberu výrobcami - určená na webovej stránky obce alebo miestneho periodika
  • Vzdelávacie články a vizuály určené na webstránky obce alebo miestneho periodika o triedení odpadu, ktoré sa týkali významu a správneho triedenia odpadu, jeho recyklácie a informácií o čase rozkladu odpadu v prírode
  • Leták A4 o správnom triedení odpadu v elektronickej podobe určený na webstránky obce alebo do miestneho periodika
  • Plagát A2 o správnom triedení odpadu

certifikat.jpg

Vypracovali:
Mgr. Richard Galambiovský, referent dopravy a cestného hospodárstva
Mgr. Viktor Németh, referent pre komunikáciu s verejnosťou


 
 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka