Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Usmernenie - postup pri registrácii chovov s jednou ošípanou na domácu spotrebu (zverejnené 21. 3. 2019)Vytlačiť
 

ilustračný

Mestský úrad Vráble na základe súčinnosti podľa § 16 ods. 7 zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti poskytuje občanom mesta Usmerenie - postup pri registrácii chovov s jednou ošípanou na domácu spotrebu a k tomu prislúchajúce prílohy, ktoré zaslala Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky a týka sa výlučne registrácie nových chovov (doposiaľ neregistrovaných v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat s max. 1 kusom ošípanej, ktorá je určená na domácu spotrebu (domáca zabíjačka), prípadne dochovanie do jatočnej hmotnosti s následnou domácou zabíjačkou u fyzických osôb - nepodnikateľov.

POZOR!

Povinnosťou chovateľa je nahlásiť domácu zabíjačku aspoň jeden pracovný deň vopred na príslušnú regionálnu veterinárnu a potravinovú správu (https://www.svps.sk/zakladne_info/kontakty.asp), pri hlásení je nutné uvádzať registračné číslo chovu pridelené CEHZ ("D"). Pokuta za neohlásenie domácej zabíjačky je pre fyzickú osobu vo výške od 400 € do 1 000 € podľa §48 ods. 5 písm. m) zákona.

Za registráciu farmy nemožno považovať nahlásenie počtu ošípaných na príslušných obecných úradoch, ktoré sa uskutočnilo v decembri!

 

Tlačivo "Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu" nájdete tu.

Tlačivo "Predaj ošípanej na domácu spotrebu" nájdete tu.


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka