Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Festival Familiar 2017Vytlačiť
 

OZ Vráble v Európe a Europe direct Nitra Vás pozývajú na 5. ročník festivalu FAMILIAR 2017, ktorý sa uskutoční na Mašekovom mlyne dňa 1.7.2017 od 15:00 hod. Vystúpi množstvo kapiel, na rodiny s deťmi čaká pestrý sprievodný program. V deň festivalu je zabezpečená kyvadlová doprava z Čerešňového námestia smer Mašekov mlyn a späť. Predpredaj lístkov je v Čajovni u Rebeky. Tešíme sa na Vašu účasť.

plagát

Fanúšikovia Festivalu Familiar, zbystrite pozornosť! 5. ročník vašej obľúbenej akcie, ktorá sa bude tradične konať na rodinnej farme Mašekov Mlyn, tentokrát vypukne 1. júla 2017!

A na čo sa môžete tešiť? Organizátori si pre vás opäť pripravili pestrý line-up, ktorý nenechá chladného snáď ani jedného návštevníka.

Nezáleží na tom, či ste vyznávačom pohodovej muzičky, ktorú si najlepšie vychutnáte s pohárom vychladenej dvanástky  v rukách alebo patríte medzi tých, ktorí si radšej zaskáču pod pódiom ... Na Familiari sa určite dosýta zabavíte aj vy.

Na festivale narazíte na všehochuť hudobných štýlov . Ak patríte medzi milovníkov netradičného prevedenia folklórnej hudby, potom si určite nenechajte ujsť  Rusín Čendeš Orchestra. Toto mladé energické zoskupenie spája prvky  klasickej, modernej a ľudovej hudby, korení ich balkánskymi rytmami a jemnými jazzovými linkami. Čo z toho môže vzniknúť? To uvidíte na Festivale Familiar!

 

Pre milovníkov worldmusic sme pripravili skutočný zážitok v pohode sviežej kapelky La3no Cubano. Tí, ktorí ich vystúpenie už zažili, vedia, že ide o skutočne skvelo zohrané zoskupenie, ktoré vytvorí  tú pravú letnú pohodičku.  

la3no-cubano-02a.jpg

Máte chuť na niečo energické a neokukané? Potom si nenechajte ujsť ani  zoskupenie ADA FAJN. Sedem šikovných muzikantov na čele s Adrianou Kráľovou namixuje lahodnú kombináciu hneď niekoľkých skvelo stráviteľných štýlov, ktoré sú na letný festival priam stvorené. Spojenie folku, ska, klezmeru, etna a šansonu zaručene vyčarí úsmev aj na vašej tvári!

Sestry Ela, Kery a pár spriatelených muzikantov. To je mimoriadne príjemné zoskupenie Genius Locci, ktoré predstaví na Festival Familiar svoj jemný, pohodový a výborne počúvateľný mix dream popu a indie folku. Autorské priesne zoskupenia odzneli na významných domácich i zahraničných festivaloch. Preto sa tešíme, že si ich budete môcť vychutnať aj na našom malom rodinnom festivale.

plagát

O večernú dávku energie sa postará skvelé zoskupenie Dirty Disco Rockers. Ich živé koncerty sú zážitkom pre skutočných hudobných fajnšmekrov. Spojenie gitarovej a elektronickej hudby, oživené prvkami funku, jazzu, drum&bassu a doplnené videoprojekciou z  vlastnej dielne sa totiž len tak nevidí. Vychutnajte si ich priamo pod pódiom a zaručene neoľutujete!

Zoskupenie Fallgrapp patrí k tomu najlepšiemu, čo doma máme! Na Familiari si preto spoločne vychutnáme aj DJ set Jureša Líšku, kreatívneho producenta a frontmana kapely, ktorej tvorba spája prvky elektroniky, popu, folku a ambient. Spojenie exotického zvuku s magickou atmosférou večera bude zaručene patriť k pamätným highlightom nášho festivalu.   

Záver festivalového dňa bude patriť nášmu obľúbenému DJ Turiecovi, ktorý zaručene roztancuje aj tých najunavenejších návštevníkov! Venujte mu hoc aj posledný milimeter svojej energie a určite neoľutujete.

 

plagát

Náš Familiar nie je samozrejme iba o hudbe! Tešiť sa môžete aj na detský kútik s kúzelníkom Talostanom, na tím šikovných fyzioterapeutov, bubnový workshop Rytmika, mini market s handmade výrobkami  či prezentačné materiály a darčeky od informačného centra Europe Direct Nitra. Vidíme sa 1. júla na Mašekovom mlyne. My sa už tešíme.. a čo vy? 

 

Sprievodné akcie počas celého trvania festivalu :

 

- výtvarné workshopy pre deti i dospelých,

- etno Bubnový workshop Rytmika

- Manuálna medicína 

- divadelné predstavenie + atrakcie pre deti

- výstava fotografií Fotoklubu Vráble

- prehliadka Mašekovho mlynu, manuálna medicína

 

Tu je menšia ukážka z minulého ročníka festivalu Familiar 2016 :


https://www.youtube.com/watch?v=1gt9wUFP7xE&t=2s

 

Predpredaj sa koná v Čajovni U Rebeky na Moravskej ulici vo Vrábľoch. Cena lístka je 7 €.

Predpredaj vstupeniek končí dňa 30.06.2017 o 20:00 hod. Na mieste sa budú lístky predávať za cenu

10 €. Dieťa s výškou do 130 cm, má vstup na festival Familiar zadarmo. Dieťaťu nad 130 cm je potrebné zakúpiť lístok v predpredaji alebo na mieste konania festivalu.

 

Držitelia preukazu ZŤP majú vstup voľný. Pri kúpe nad 4 lístky promo CD 2017 je zdarma.

 

viac info nájdete na :http:// www.festivalfamiliar.sk

 

 


 
 

dnes je: 20.4.2018

meniny má: Marcel

webygroup
ÚvodÚvodná stránka